74-letni Bogdan „King” Głąbicki zdobył bramkę w IV lidze. Pokonał… 17-letniego bramkarza (Wideo)

Hutnik Huta Czechy – beniaminek IV ligi mazowieckiej rozegrał ostatni mecz tego sezonu  i póki co ostatni mecz w IV lidze, bowiem los Hutnika (degradacja) został przesądzony pod koniec maja.

Właśnie wtedy napisałem TUTAJ, że Bogdan ,,King’’ Głąbicki (74 lata) – najstarszy grający oficjalnie piłkarz w Polsce raczej nie już strzeli gola w IV lidze. Oczywiście będzie miał szansę w kolejnym sezonie już w okręgówce’’. Jak bardzo się wtedy myliłem.

Hutnik honorowo zakończył swoją IV ligową przygodę pokonując u siebie outsidera Radomiaka II Radom 4:1. A na koniec końców tego meczu stało się niemożliwe w doliczonych minutach. Bramkę na 4:1 strzelił … urodzony w lutym 1947 roku (74 lata ) roku Bogdan Głąbicki. Tego gola strzelił urodzonemu w 2004 roku bramkarzowi Wiktorowi Koptasowi. Tak na szybko to 58 lat różnicy.

Bogdan ,,King’’ Głąbicki  wszedł na boisko w 80 minucie meczu. Chyba bardzo głębokie ukłony należą się Panu Bogdanowi. Czyż nie mam racji?

Hutnik Huta Czechy – Radomiak II Radom 4:1 (2:0)

Bramki: Hutnik- 16, 45+, 70, 90+ Radomiak II – 68 min.

Składy: Hutnik – Łuczak, Sibilski, Wardak, Michał Macioszek, Jankowski, Jarzyna, Rafał Macioszek, Grzegorczyk, Rafał Głąbicki (syn Bogdana), Rękawek, Grudniak.

Rezerwowi: Jedynak, Gawinek, Jeleń, Żoładek, Bogdan Głąbicki.

Radomiak II – Koptas, Białogłowicz, Puzan, Podsiadło, Dorożyński, Pankowski, Klimas, Wołczyński, Skuza, Łyko Osiej.

Wideo i foto: Hutnik Huta Czechy