fbpx

A-klasa Gdańsk II. Orzeł Straszyn. Podsumowanie pierwszych dwóch tygodni przygotowań do rundy wiosennej

Orzeł Straszyn, piąty zespół w tabeli rozgrywek drugiej grupy gdańskiej A-klasy, intensywnie przygotowuje się do rundy wiosennej.

Za drużyną Orła Straszyn dwa tygodnie przygotowań do wiosennej rywalizacji. O krótkie podsumowanie poprosiłem przedstawiciela klubu, zajmującego się mediami społecznościowymi.

Za zespołem Orła pierwsze zajęcia. Jak je oceniasz?

Za nami kilka intensywnych jednostek treningowych i dwa mecze sparingowe. Efekt? Wygrana 6:3 z GTS Juszkowo (B klasa) i remis 4:4 z GTS Mokry Dwór (V liga). W obydwu spotkaniach zespół popełnił zbyt dużo błędów w obronie i to jest główny element do poprawy. Myślę, że właściwie to winy należy szukać w braku koncentracji i zbyt nonszalanckiej grze. W obu spotkaniach prowadziliśmy i traciliśmy bramki z niczego – jak na orliku. Ważne, że wiemy nad czym musimy popracować.

Z pewnością są też jakieś plusy. Początek zabrzmiał bardzo pesymistycznie.

Tak, oczywiście cieszy skuteczność oraz ilość i jakość kreowanych akcji. Fajnie się na to patrzy. Poza tym cieszymy się i chwalimy wysoką frekwencją na treningach. Średnio na każdym treningu jest 18 zawodników.. Taka frekwencja na poziomie czysto amatorskim (A-klasa) budzi duży podziw. Tak trzymać panowie.

Ogłosiliście jakiś czas temu nabór do zespołu. Pisałem zresztą o tym na łamach GF.  Czy był odzew, a jeżeli tak to jakie przyniósł efekty?

Otóż spotkaliśmy się z dużym odzewem na ogłoszenie nabóru do zespołu. Ostatecznie na chwilę obecną trenuje z nami (i prawdopodobnie tak już zostanie) dwóch nowych zawodników. Obaj prezentują wysoki poziom sportowy oraz pełne zaangażowanie do trenowania i grania czyli mają argumenty. Jeden predysponowany do gry w ataku, drugi na pozycji obrońcy lub środkowego pomocnika.

Czy oprócz wspomnianych zawodników szykujecie jakieś wzmocnienia?

Bardzo liczymy na wsparcie zawodników, którzy wracają po kontuzjach do zespołu, a zarazem stanowili wcześniej o jego sile. Ci zawodnicy wraz z kadrą, która dotychczas walczyła o punkty w lidze, daje nadzieję na wysoką pozycję w tabeli. Jest i smutna informacja, otóż nie obyło się bez rozstań. Kadrę zespołu opuściło dwóch graczy.

Jakie sa plany na następne tygodnie przygotowań?

Przed Orłem jeszcze kilka tygodni wytężonej pracy na treningach oraz przynajmniej cztery sparingi. Trener pracuje wraz z zespołem według określonego planu, dlatego też liczymy, że efekty będą widoczne wraz z rozpoczęciem rundy. Początek wiosennych rozgrywek nie będzie łatwy, bo na rozkładzie mamy kolejno Polonię Gdańsk, Gedanię II Gdańsk oraz Wisłę Długie Pole, z którą to zmierzymy się w grze kontrolnej w najbliższą sobotę. Zanim jednak „liga rozpocznie granie” skupiamy się na trenowaniu i budowaniu podstaw.

 

 

Dziękuję za rozmowę. Niestety przedstawiciel Orła Straszyn poprosił, aby nie podawać jego danych personalnych.

Zapraszam do „lajkowania” profilu klubu https://www.facebook.com/orzelstraszyn/

Grzegorz Sawicki

Zwracam się z prośbą o minimalne choćby wsparcie portalu Galaktyczny Futbol. Szczegóły pod linkiem https://zrzutka.pl/cpeary

 

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.