fbpx

A-klasa Wałbrzych I. MKS Szczawno-Zdrój poszukuje wsparcia i ropoczyna kolejne działania marketingowe

Zawodnicy MKS-u Szczawno-Zdrój rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej. Nie próżnują też działacze szczawieńskiego klubu.

MKS rozegrał już pierwsze spotkanie kontrolne, o czym informowałem na łamach serwisu. Podopieczni Piotra Borka ulegli 5:6 Olimpii Kamienna Góra, która występuje w jeleniogórskiej klasie okręgowej.

Dziś jednak zajmę się aspektem organizacyjnym w klubie ze Szczawna-Zdroju. Działacze MKS-u rozpoczęli kilka akcji mających na celu uzyskanie wsparcia finansowego. Jak relacjonuje Paweł Danielak z MKS-u, klub cały czas poszukuje środków finansowych na rozwój i promocję. Poszukiwani są zarówno sponsorzy, którzy chcieliby wspomóc klub z Uzdrowiska, ale także podejmowane są inne działania, które mają na celu wspomóc klubową kasę Mineralnych.

Jeszcze w grudniu klub złożył projekt o wsparcie cyklu turniejów e-sportowych, które zielono-biało-zieloni chcieliby zorganizować na terenie dziewięciu miast Dolnego Śląska wspólnie z E-sport dla każdego,  z którym na co dzień współpracują. E-sport jest prężnie rozwijającą się dyscypliną sportową w naszym kraju, a MKS chciałby iść z duchem czasu, stąd decyzja o złożeniu projektu wspierającego ten cel. Czy się uda, dowiemy się w lutym, ale w klubie są dobrej myśli.

Kolejnym działaniem, które na początku każdego roku odbywa się chyba w każdym klubie, jest zbiórka poprzez 1% podatku. W tym roku MKS Szczawno-Zdrój nawiązał współpracę z Fundacją Sportowcy Dzieciom z Łodzi, dzięki której może zbierać środki na wsparcie i rozwój swojej działalności. Każdy, kto chciałby wspomóc klub ze Szczawna, proszony jest o wpisanie w rozliczeniu podatkowym za rok 2019 numeru KRS: 0000457030 oraz wpisanie celu szczegółowego: MKS Szczawno-Zdrój – piłka nożna (787). Bardzo ważne jest, aby osoby, które zdecydują się na wsparcie MINERALNYCH, wpisały cel szczegółowy, aby przekazane środki trafiły właśnie do MKS-u.

Zbiórka 1% podatku i napisanie projektu o wsparcie turniejów e-sportowych to nie jedyne działania działaczy ze Szczawna-Zdroju, mające na celu poprawienie klubowego budżetu, a co za tym idzie poprawy funkcjonowania klubu. MKS założył bowiem konto w Fundacji FaniMani, dzięki której każdy kto dokonuje zakupów przez internet, może wesprzeć działalność klubu. O co dokładnie chodzi? O wyjaśnienie poprosiłem Pawła Danielaka, inicjatora tego działania:

Na początek muszę powiedzieć, że nie wiem jak to się stało, że nie trafiłem na FaniMani.pl już wcześniej. Szukałem bowiem tego typu aplikacji, miałem już nawet okazję rozmawiać z przedstawicielami jednej firmy, jednak nic z tego nie wyszło, bowiem oprócz abonamentu, jaki należało płacić za korzystanie z aplikacji, trzeba było samemu poszukać partnerów, którzy zdecydowaliby się do przystąpienia do akcji.

FaniMani.pl to aplikacja praktycznie idealna, dokładnie taka, jakiej poszukiwałem dla naszego klubu. W bazie jest ponad 1000 firm, więc jest z czego wybierać. Jak to działa? Na początek należy się zarejestrować, co trwa nie dłużej niż 3 minuty. Kolejnym krokiem, jest wybór organizacji, którą chce się wspierać. W tym przypadku wybieramy MKS Szczawno-Zdrój. Organizację polecam wybrać na samym początku, aby potem za każdym razem nie trzeba było jej wyszukiwać. Ostatnim tak naprawdę krokiem jest zainstalowanie na swoim komputerze wtyczki do przeglądarek, która po wejściu na stronę jednej z firm, która jest w bazie FaniMani.pl zapyta nas, czy chcemy przekazać darowiznę na wybraną organizację. Jeśli potwierdzimy, to dalsze zakupy odbywają się już normalnie, jak przed zainstalowaniem FaniMani.pl. Po określonym czasie np. na zwrot towaru, ustalony procent z zakupów trafi na konto wybranej organizacji. W tym miejscu chciałbym zaznaczyć, że kupujący nie ponosi żadnych dodatkowych opłat z tego tytułu – darowizna przekazywana jest przez sklep, w którym dokonuje się zakupu. Nie są to duże kwoty, jednak jak mówi przysłowie: „Ziarnko do ziarnka, a zbierze się miarka”. Zdaje sobie sprawę, że korzystanie z FaniMani.pl przez 2,5 czy 10 osób nie będzie efektywne, dlatego staramy się „zarazić” tą aplikacją mieszkańców Szczawna-Zdroju i wszystkich tych, którym leży na sercu dobro naszego klubu. Zbiórka nie przyniesie również efektu od razu, na to potrzeba czasu, ale nigdzie się nie śpieszymy.

Załóżmy, że uda nam się zachęcić do korzystania z FaniMani.pl 50 osób, które do końca roku 2020 dokonają zakupów przez aplikację, z których na rzecz klubu wpłynie darowizna w wysokości 50zł. od każdej z osób. Łatwo policzyć, że klubową kasę wspomoże wtedy 2500zł. Czy dużo, czy mało – każdy może odpowiedzieć sobie na to pytanie sam. Dla mnie, każdy grosz, który wspomaga klub jest na wagę złota. Przykładowo, za 2500zł. można kupić stroje, piłki, czy np. zorganizować spotkanie Wigilijne z całą drużyną. Opcji na wydanie środków jest wiele, jednak tak jak wspomniałem, najpierw należy zachęcić zawodników, kibiców i mieszkańców miasta, do korzystania z aplikacji. Im będzie nas więcej, tym szybciej środki będą zapełniać konto MKS-u. Zachęcam więc wszystkich sympatyków naszego klubu i tych, którzy chcieli by nam pomóc, aby zainstalowali aplikację FaniMani.pl i jako organizację pożytku publicznego do wsparcia wybrali MKS Szczawno-Zdrój. Już niebawem do mieszkańców Szczawna-Zdroju trafią ulotki, które zachęcać będą do przekazania 1% podatku na rzecz MKS-u, a także do wspierania klubu właśnie przez aplikację FaniMani.pl. Pod koniec roku na pewno poinformujemy naszych fanów, ile środków udało się zebrać dzięki ich wsparciu. Pamiętajcie RazemMożemyWięcej.

Kolejny raz MKS Szczawno-Zdrój daje przykład innym klubom z niższych lig, że „samo nic się nie zrobi”. Do „małej piłki” nie przyjdą wielcy sponsorzy, tak jak też nie pojawią się w niej wielkie media, dlatego kluby muszą, powtarzam muszą, same wyjść z podobnymi inicjatywami jak MINERALNI. MKS robi wszystko, aby poprawić klubowy budżet, a jego działania są godne naśladowania. Przedstawiciel A-klasy wyznacza nowe trendy w funkcjonowaniu klubu, co potwierdza mój rozmówca Paweł Danielak.

Paweł wspomniał, że zgłasza się do niego coraz więcej osób z okolicznych klubów, podpytując co i jak robić, aby funkcjonować tak jak MKS. Nie chodzi tu już tylko o media społecznościowe, które co by nie mówić są jeszcze po macoszemu traktowane przez dużą część klubów z niższych szczebli rozgrywkowych, ale także o inne dziedziny funkcjonowania. Z pewnością jest to duma zarówno dla Pawła, jak i całego klubu ze Szczawna-Zdroju, że są stawiani za wzór do naśladowania. Wiem jednak, ile czasu i pracy należy poświęcić, aby być tak postrzeganym jak MKS, więc tym bardziej należą się wielkie ukłony i brawa w stronę coraz bardziej popularnego klubu z uzdrowiskowej miejscowości.

 

Dziękuję Pawłowi za rozmowę.

Grzegorz Sawicki

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.