fbpx

A-klasowy klub otwiera się na E-sport

MKS Szczawno-Zdrój, klub znany z wielu pomysłów i akcji promujących swoją markę, postanowił szerzej otworzyć się na E-sport.

Przedstawiciele „Mineralnych” już od jakiegoś czasu biorą udział w turniejach, a obecnie klub rusza z nowym projektem o nazwie Mineralni E-sport Team. Wbrew wielu malkontentom i „narzekaczom”, którzy starają się minimalizować obecność komputerowej rywalizacji w świecie sportu, jest ona uwielbiana przez milionowe rzesze fanów. Temat znam bardzo dobrze i dodam, że wiele osób nie wyobraża sobie nawet na jakim poziomie kształtują się pensje e-sportowców  i to nie tylko tych z pierwszych stron mediów zajmujących się rywalizacją w grach komputerowych.

E-sport to również dziedzina coraz bardziej dostrzegana przez polskie kluby z najwyższych klas rozgrywkowych, które otwierają sekcje, organizują nabory, a nawet tworzą akademie. Do tego grona dołączył teraz występujący w wałbrzyskiej A-klasie MKS Szczawno-Zdrój.

Człowiek-orkiestra w klubie, Paweł Danielak, jest znany z zamiłowania do rywalizacji na konsolach czy PC. Swoją „zajawkę” postanowił przełożył również na działalność „Mineralnych”. Od jakiegoś czasu gracze MKS-u toczą boje w różnych turniejach e-sportowych. Zainteresowanie wzrasta, więc Paweł, który jak wiemy „umie w internety” i nie boi się stawiać czoła wyzwaniom, rozpoczyna nowy projekt.

Mineralni E-sport Team to projekt mający na celu promocję klubu MKS Szczawno-Zdrój za sprawą grania w gry na konsoli, czy też komputerze PC. E-sport bardzo prężnie się rozwija w ostatnim czasie, a za sprawą panującej pandemii koronawirusa jeszcze bardziej przyśpieszył. W sieci organizowane jest wiele turniejów, we wszelkiego rodzaju gry. My na początek skupiamy się na grze FIFA 20 i jak część z Was już wie, bierzemy czynny udział w organizowanych turniejach – mówi Galaktycznemu twórca projektu.

MKS Szczawno-Zdrój bierze udział w toczących się Mistrzostwach Europy Drużyn Polonijnych FIFA20, organizowanych przez The Eagle FC. Gracz w barwach „Mineralnych”, jako jedyny przedstawiciel z Polski, stoczy rywalizację z zawodnikami piętnastu polonijnych klubów na konsoli XBOX ONE. Dodam, że w pierwszej kolejce Tobiasz Skura odniósł zwycięstwo.

Nie próżnujemy i staramy się rozsławiać imię KLUBU w Polsce i Europie za sprawą różnych turniejów e-sportowych. Oczywiście planujemy dalszy nabór do drużyny, która będzie działała na zasadzie zabawy i realizacji swojego hobby. Kto wie, może z czasem podejdziemy do tego bardziej profesjonalnie i stworzymy drużynę 11 zawodników, którzy zaczną rywalizować o dużo wyższe cele niż do tej pory. Poczekamy i zobaczymy jak rozwinie się ten projekt. Jeśli pojawią się sponsorzy lub osoby, które będą chciały nas wspomóc finansowo, to kto wie, jaką drogą do wszystko pójdzie. Tym czasem robimy swoje – podkreśla Paweł Danielak.

Portal Galaktyczny ma w planach wspieranie medialne właśnie takich inicjatyw. Dziś po raz kolejny (który to już raz?) piszę: Brawo Paweł, brawo MKS Szczawno-Zdrój.

Zachęcam do odwiedzania mediów społecznościowych klubu, jak i profilu Mineralni E-sport Team.

Grzegorz Sawicki

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.