fbpx

B-klasa wielkopolska grupa V. Fara Pelikan Żydowo: Mamy nadzieję, że rundę rewanżową przejdziemy bezboleśnie i jak burza

Dziś po raz pierwszy na łamach Galaktycznego Futbolu gości klub z piątej grupy B-klasy wielkopolskiej. Fara Pelikan Żydowo jest kolejnym zespołem, z którym (taką mam nadzieję) czeka portal owocna współpraca.

Fara Pelikan Żydowo po rundzie jesiennej zajmuje szóste miejsce w tabeli rozgrywek mając na koncie piętnaście „oczek”. Czy to wynik na miarę oczekiwań w klubie? Dawid Gierałka, który jak mówi o sobie: Jestem trenerem, a czasem zawodnikiem – twierdzi, że zespół zdobył tylko piętnaście punktów. Zaledwie cztery zwycięstwa w jedenastu spotkaniach, to zbyt mało, aby myśleć o czołówce tabeli.

Dawid Gierałka zapytany jak ocenia rundę jesienną w wykonaniu Pelikana, dokonał ciekawego podsumowania. Z przymrużeniem oka, ale również zawierającego merytoryczne wnioski.

Sezon zaczęliśmy, można powiedzieć rewelacyjnie, wygrywając na wyjeździe z KS Łopuchowo 2:1. Później zaczęły się „schody”. Trzy remisy na własne życzenie (FAS, Stella II, Wełnianka). Kto był to widział. Następne mecze to spotkania z rezerwami Mieszko Gnezno i Wełną Rogoźno – zapominamy.  Od meczu z Lotnikiem Poznań coś drgnęło. Przegraliśmy 0:1, ale po świetnej grze całego zespółu. Kolejny spotkanie to porażka z GKS-em Giełtowy. Gdyby mecz trwał 2 godziny to wygralibyśmy jak nic! A tak zabrakło czasu!
Do Kicina pojechaliśmy w dwunastu i… chyba nikt się nie spodziewał takiego wejścia w mecz. Któraś tam sekunda i mamy 1:0 dla nas (chyba najszybsza bramka zdobyta w tej grupie). Po 30 minutach prowadzimy 3:0, a kończymy zwycięstwem 5:1. Dziesiąta kolejka to… mówi się – Nie kopać leżącego- ale nikt nie mówił nic o strzelaniu. No to sobie postrzelaliśmy pokonując KS Uchorowo 8:0. No i El Clasico – rządzimy w gminie i tyle.

 

Konkretny, z tak zwanym „jajem” opis, bez silenia się na zbędne dywagacje i usprawiedliwienia niektórych występów. W drugiej części naszej rozmowy pan Dawid zajął się,  już bardziej na poważnie, statystykami Fary Pelikan Żydowo.

W 11 meczach sezonu 2019/2020 rundy jesiennej zajmujemy 6 pozycję, można śmiało powiedzieć, zdobywamy tylko 15 punktów (tylko 4 zwycięstwa, aż 3 remisy i 4 porażki). Strzeliliśmy 23 bramki i straciliśmy 20. Liczba straconych goli jest zbyt dużą,  ale od połowy rundy gramliśmy bez nominalnego bramkarza, więc chyba i tak  spoko.
Najlepszym snajperem Fary na półmetku został DJ Sieka czyli Łukasz Sieczkarek z 13 trafieniami, co dało mu drugie miejsce w klasyfikacji najlepszych snajperów ligi.

 

 

 

 

 

Przed zespołem już wkrótce pierwszy sparing. Jakie plany przed rundą wiosenną?

Zabieramy się do pracy. Chcemy się skupić nad poprawą gry w defensywie oraz na ogrywaniu młodych wychowanków Fary Pelikan Żydowo. Mamy nadzieję, że rundę rewanżową przejdziemy bezboleśnie i jak burza. Korzystając z okazji chciałbym zaprosić chętnych do spróbowania sił w naszym zespole oraz podziękować kibicom klubu za doping i oprawy: Jesteście najlepsi!!! 

******

Plan sparingów Fary Pelikan Żydowo

22.02.2020 – WKS Owieczki – A-klasa – godz. 13.00 w Owieczkach
29.02.2020 – Płomień Nekla – klasa okręgowa – Nekla, godzina do ustalenia.
7.03.2020 – GKS Rokita Rokietnica – B-klasa – Żydowo, godzina do ustalenia
14.03.2020 – Sokół Mieścisko – A-klasa – Żydowo, godzina do ustalenia
21.03.2020 – Kosynier Sokołowo – Junior starszy – Sokołowo, godzina do ustalenia

Ze swojej strony dziękuję Dawidowi za kontakt z portalem i udzielenie pierwszych informacji na temat Fary Pelikan Żydowo. Zapraszam do odwiedzania mediów społecznościowych klubu i polubienia profilu.

https://www.facebook.com/Farapelikan/

Grzegorz Sawicki

Zwracam się z prośbą o minimalne choćby wsparcie portalu Galaktyczny Futbol. Szczegóły pod linkiem https://zrzutka.pl/cpeary

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

2 koment. na temat “B-klasa wielkopolska grupa V. Fara Pelikan Żydowo: Mamy nadzieję, że rundę rewanżową przejdziemy bezboleśnie i jak burza”

Komentarze są zamknięte.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.