IV liga małopolska grupa wschodnia. Ranking popularności klubów

Kolejny odcinek cyklu „Ranking popularności klubów”. Dziś sprawdziłem jak wielu sympatyków na facebooku mają kluby małopolskiej IV ligi w grupie wschodniej. Tych z czytelników, którzy nie mieli okazji zapoznać się z wcześniej publikowanymi zestawieniami informuję, że rankingi są tworzone tylko i wyłącznie na podstawie ilości polubień klubowego profilu na facebooku. Nie biorę pod uwagę liczby mieszkańców danego miasta. W szczególności zajmuję się ligami, w których występują kluby „zaprzyjaźnione” z portalem.

We wschodniej grupie małopolskiej IV ligi z przedstawicielami kilku klubów nawiązałem kontakt jeszcze przy pracy nad cyklami „Nie tylko Liga Mistrzów” czy „Niekoniecznie z pierwszych stron gazet” na moim macierzystym portalu futbol.pl. Unia Tarnów, Limanovia Limanowa czy Wierchy Rabka Zdrój były lub są wciąż obecne w moich publikacjach. W zestawieniu popularności dwa z trzech wymienionych klubów znalazły się na podium.

Limanovia Limanowa zajęła trzecie miejsce, mając 2864 polubienia profilu. Klub słynie z wiernych kibiców, media społecznościowe również nie są traktowane po macoszemu. Wysoka lokata nie jest, według mnie niespodzianką. Dodam, że Limanovia po rundzie jesiennej plasuje się na szóstej pozycji w tabeli rozgrywek.

Na miejscu dziesiątym w ligowej rywalizacji uplasował się Glinik Gorlice. W rankingu popularności jednak zajmuje pozycję wicelidera. Liczba wiernych fanów, która „lubi” klubowy profil wynosi 3425.

Zwycięzcą jest…tu wynik nie mógł być inny – Unia Tarnów. Lider zarówno na murawie jak i wśród liczby sympatyków. Muszę przyznać, że współpraca z działem prasowym tarnowskiego klubu należy do przyjemności. Pełna „profeska” mówiąc wprost. Prowadzenie mediów społecznościowych tarnowskiego zespołu, moim skromnym zdaniem, stoi na poziomie ekstraklasowym. Liczba polubień profilu Unii na facebooku wynosi 12716.

Wspomniane wcześniej Wierchy Rabka Zdrój z 1809 „lajkami” uplasowały się na pozycji siódmej.

W zestawieniu nie brałem pod uwagę rezerw, a profil Barciczanki Barcice jaki odnalazłem, jest od dłuższego czasu nieaktywny.

Ranking popularności klubów IV ligi małopolskiej grupa wschodnia według ilości polubień profilu na facebooku. Stan na 15.02.2020.

[ninja_tables id=”2230″]

 

Grzegorz Sawicki

Zwracam się z prośbą o minimalne choćby wsparcie portalu Galaktyczny Futbol. Szczegóły pod linkiem https://zrzutka.pl/cpeary

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.