B-klasa Wrocław III. Ranking popularności klubów

W kolejnym odcinku cyklu „Ranking popularności klubów” wziąłem pod lupę profile facebookowe zespołów występujących w trzeciej grupie wrocławskiej B-klasy. Tych z czytelników, którzy nie mieli okazji zapoznać się z wcześniej publikowanymi zestawieniami informuję i podkreślam, że rankingi są tworzone tylko i wyłącznie na podstawie ilości polubień klubowego profilu na facebooku. Nie są brane pod uwagę liczby mieszkańców, frekwencja na stadionie czy treści zmieszczane przez kluby. W zestawieniach nie są uwzględniane zespoły rezerw występujących w danej lidze.

W B-klasie grupa Wrocław III występuje 14 klubów. W dzisiejszym zestawieniu facebookowych profili uwzględniłem dziesięć z nich. Pozostałe cztery nie posiadają aktywnie działającego fanpage’u.

Trzeba przyznać, że niektóre z klubów omawianej dziś ligi mogą zaimponować profilami, których nie powstydziłyby się zespoły z rozgrywek o kilka klas wyższych. Nawet w III lidze przecież nie każdy zespół posiada fanpage, który polubiło więcej niż 2 tysiące sympatyków.

Trzecie miejsce w moim zestawieniu zajęła Olimpia Bukowinka. Wicelider tabeli prowadzi zaktualizowany profil, a sympatycy są na bieżąco informowani o sytuacji w klubie. Fanpage Olimpii polubiło do tej pory 1520 kibiców.

Lokata druga przypadła AP Oleśnica. Często, jeśli chodzi o akademie piłkarskie, które posiadają seniorskie drużyny, przy podobnych rankingach występuje pewien problem. Otóż nie zawsze w mediach społecznościowych są zamieszczane informacje o seniorach. W przypadku AP Oleśnica jednak taka sytuacja nie ma miejsca. Administratorzy nie traktują po macoszemu pierwszego zespołu. Profil AP Oleśnica zalajkowało już 2343 sympatyków.

Triumfatorem rankingu został Grom Szczodrów. Profil tego klubu zbliża się do granicy 2500 polubień. Ósmy w tabeli ligowej zespół ze Szczodrowa wygrywa ranking popularności B-klasy Wrocław III, dzięki liczbie 2461 lajków. Brawo.

Ranking popularności klubów występujących w B-klasie Wrocław III pod względem liczby lajków na facebooku. Stan na 12.04.2020.

[ninja_tables id=”3525″]

 

Grzegorz Sawicki

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Jedna odpowiedź

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.