Bomba transferowa z Argentyny! Jerónimo Cacciabue w Miedzi Legnica

24-letni argentyński środkowy pomocnik Jerónimo Cacciabue wzmacnia Miedź! Wyceniany przez portal transfermarkt.pl na 2,10 mln euro piłkarz trafia do beniaminka ekstraklasy na zasadzie rocznego wypożyczenia z opcją pierwokupu ze słynnego Club Atlético Newell’s Old Boys.

Posiadający również włoski paszport Cacciabue od początku kariery związany jest z mającym siedzibę w Rosario, Club Atlético Newell’s Old Boys, w którym występowali jedni z najlepszych piłkarzy w historii futbolu Diego Maradona czy Lionel Messi. W argentyńskiej najwyższej klasie rozgrywkowej rozegrał 72 spotkania, w których zdobył 6 goli i zaliczył 2 asysty. Do tego dołożył 7 występów i 2 asysty w krajowych rozgrywkach pucharowych i 3 mecze w rozgrywkach międzynarodowych Copa Sudamericana. Znajdował się w kręgu zainteresowania selekcjonera reprezentacji olimpijskiej Argentyny, do której w przeszłości otrzymał nawet powołanie, ale nie doczekał się debiutu.

– To taka bardzo mobilna „szóstka”, „ósemka”, środkowy, defensywny pomocnik. Posiada styl gry podobny do Damiana Tronta, a szukaliśmy właśnie piłkarza o zbliżonej charakterystyce. Grał regularnie w bardzo mocnej lidze. Jest niezwykle kreatywny, a w dodatku bardzo intensywnie pracuje na boisku. Takiego piłkarza szukaliśmy. Bardzo liczymy na jego ogranie na wysokim poziomie – charakteryzuje piłkarza trener Wojciech Łobodziński.

Według hiszpańskiej prasy Cacciabue latem 2020 roku był bliski przenosin z Argentyny do występującego w LaLiga Realu Betis. Hiszpanie za transfer mieli oferować 3,5 mln euro, ale transakcja ostatecznie nie doszła do skutku. Zainteresowana zawodnikiem miała być także włoska Genua. Obecnie portal transfermarkt.pl wycenia wartość piłkarza na 2,10 mln euro. Jest to zatem jak dotąd jeden z najdrożej wycenianych zawodników, jaki tego lata trafił do PKO BP Ekstraklasy. Po przejściu badań medycznych i podpisaniu kontraktu Cacciabue udał się do drużyny przebywającej na zgrupowaniu w Wałbrzychu.

Fot. B. Hamanowicz/miedzlegnica.eu

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.