W sieci wrze po nominacji Michała Probierza na selekcjonera reprezentacji Polski do lat 21. „Cofacie nas o kilka dekad”

Nominacja dla Michała Probierza na stanowisko trenera młodzieżówki spotkała się z fala krytyki ze strony kibiców oraz ekspertów.

Wiele osób krytykuje PZPN za powierzenie Probierzowi młodzieżowej reprezentacji, mają na uwadze jak trener traktował młodych Polaków podczas swojej pracy w ekstraklasowych klubach.

Dyskusja rozgorzała na Twitterze, który wciąż płonie i chyba szybko nie zostanie ugaszony. Krytyczne opinie zamieszczają kibice, eksperci czy też dziennikarze.

– Dziwi mnie wybór Michała Probierza na trenera kadry U-21… Szanuję pana Michała, to inteligentny gość, ale w ogóle nie pasuje mi do tej roli. Facet, który w Cracovii wystawiał młodzieżowca tylko dlatego, że nakazywał mu to przepis, teraz ma zarządzać młodzieżą? Jestem sceptyczny – stwierdził Sebastian Staszewski, dziennikarz portalu „Interia.pl”.

– Jeszcze tylko Stokowiec na selekcjonera Polski U-20 i będzie hattrick. Cofacie nas o kolejne dekady, sam Michniewicz jeszcze był do zniesienia, bo poza bardzo istotnymi defektami ma też wiedzę, warsztat i udokumentowany wpływ na zespół, ale są pewne granice – dodał Dawid Jankowski.

– Zaczynam myśleć, że prezes wprowadził program „znajomi na swoim”. Co ma wspólnego Michał Probierz z młodymi zawodnikami? Poza tym, że sam był kiedyś młody – podkreślił kolejny internauta.

– Probierz będzie teraz wyciągał listę debiutantów, którym dał szansę i zrobili karierę. Jest jednak jeszcze jedna lista, której nie wyciągnie. Piłkarzy, których spalił, za wcześnie wpuszczając, nie przygotowując, rzucając na pożarcie albo skreślając dla jakichś innych rozgrywek. Nie będę ukrywał: ta nominacja mnie załamuje. I ma w sobie coś z symbolu podejścia polskiej federacji do tematu szkolenia. Wybierając Michała Probierza na selekcjonera kadry U-21, PZPN chce uczyć młodzież cynizmu i odzierać ją ze złudzeń – napisał Michał Trela z newonce.sport.

– Porobiło się – żadnego obcokrajowca w nowym miejscu pracy Michała Probierza. Gość, który był symbolem zatrudniania zagranicznych piłkarzy, dostał U-21 – to zdanie Romana Kołtonia.

– Tutaj już starzy Słowacy nie pomogą – skomentowali prowadzący profil newonce.sport.

– Czy tylko ja mam wrażenie, że Probierz został trenerem kadry u21, aby w Kulesza miał już zatrudnionego w związku szkoleniowca dla pierwszej kadry? Innej opcji nie widzę – stwierdził Maciej Brzeziński.

Moje zdanie jest niezmienne od lat. Uważam Michała Probierza za najbardziej przereklamowanego polskiego trenera, który sukcesy osiągał tylko w jednym klubie. Wszędzie pozostawiał po sobie spaloną ziemię. Szukał spisków, wszędzie widział i wciąż widzi wyimaginowane grupy, które go atakują.

Ego – sky is the limit. Ja, ja, ja – oto cały Probierz. I teraz taka persona poprowadzi polską młodzieżówkę. Boże miej w opiece zawodników.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.