Czarni Jaworze inkasują trzy punkty mimo gry w osłabieniu (WIDEO)

Zespół Czarnych Jaworze zdobył komplet punktów w wyjazdowym spotkaniu przeciwko LZS Łąka. Mimo gry w osłabieniu przez całą drugą połowę, podopieczni Krzysztofa Dybczyńskiego odnieśli zwycięstwo 3:2.

W pierwszej odsłonie gry byliśmy zespołem bardziej aktywniejszym w polu karnym, choć i rywale też skonstruowali kilka sytuacji pod bramką Michała Pająka. Jednak różnica polegała na tym, iż byliśmy ciut bardziej skuteczni. W 26. minucie wpierw Ochodka próbował zaskoczyć Szymon Sosna. Jego strzał został przez defensora gospodarzy przyblokowany, jednak piłka wciąż była pod nogami Sosny. Ujrzał w polu karnym lepiej ustawionego Szymona Jastrzębskiego, a ten po ziemi w tzw. „dalszy słupek” zaskoczył golkipera miejscowych. Po upływie niespełna 10 minut prowadziliśmy już różnicą dwóch trafień – realcjonuje Artur Mazur, wiceprezes Czarnych.

Gospodarze zdobyli bramkę w doliczonym czasie gry z rzutu karnego, który został podyktowany za zagranie ręką Jastrzębskiego. Zawodnik Czarnych otrzymał czerwoną kartkę.

Mimo liczebnego osłabienia, wcale nie była widoczna ta różnica na boisku w drugiej odsłonie gry. Wynik sprzed przerwy utrzymał się do 78. minuty. W sytuacji sam na sam Mateusz Wajdzik nie dał szans na korzystną interwencję Ochodkowi. Po tym trafieniu kontrolowaliśmy grę i mimo straconej bramki w trzeciej doliczonej minucie, to my dowieźliśmy do końca meczu komplet punktów – podsumowuje Artur Mazur.

Po zwycięstwie z LZS-em Łąka, zespół Czarnych Jaworze z dorobkiem 7 punktów zajmuje 2. miejsce w tabeli grupy mistrzowskiej śląskiej klasy okręgowej (gr. V). W kolejnym spotkaniu podopieczni Krzysztofa Dybczyńskiego już w środę 12 maja zmierzą się z MKS-em Lędziny, który ma na koncie 6 „oczek” i plasuje się o lokatę niżej od Czarnych.

LKS Łąka – Czarni Jaworze 2:3 (1:2)

0:1 Szymon Jastrzębski 26′ (as. Szymon Sosna)

0:2 Mateusz Wajdzik 35′ (bez asysty)

1:2 Kraus 45’+3′

1:3 Mateusz Wajdzik 77′ (as. Damian Zdolski)

2:3 Klaja 90’+3′

LKS Łąka: Ochodek – Wróbel, Mąka, Malarek, Kraus, Setlak, Kowalczyk, Szandurski (46′ Kędzior), Nowak, Klaja, Smolarz

Czarni: Pająk – Sosna (87′ Legut), Krawczyk, Pustelnik, Lech – Ścibor (60′ Sztykiel), Jastrzębski, Zdolski, Cyran (35′ Pezda) – Wajdzik (85′ Kucel), Pilch (75′ Greń)

Żółte kartki: Wróbel (43′), Kraus (53′) – Jastrzębski (11′), Sosna (22′), Krawczyk (82′), Cyran (87′ – na ławce)

Czerwona kartka: Jastrzębski (45’+2′ – pozbawienie przeciwnika zdobycia bramki poprzez zagranie piłki ręką)