Polska liga na wesoło

Tak się bawię tym polskim futbolem. Raz na poważnie, raz na wesoło.

Wyszukałem parę najciekawszych  (oryginalnych) nazw polskich zespołów piłkarskich. Z tego stworzyłem  krótką opowieść. Oto ona:  

W rytmie coco-jambo wsiadamy do… o tym, do czego wsiadamy nieco później.

Coco Jambo Warszawa  to zespół grający w warszawskiej klasie A gr. I. Obecnie zajmuje 10 miejsce w grupie (14 zespołów) z bilansem 17 meczów, 13 pkt. (4-1-12), br. 34-87. Uwagę zwraca tu bilans bramkowy. 87 straconych bramek w 17 meczach. Po prostu kosmos.

Nie będzie jednak „coco-jambo i do przodu”  jak w filmie „Chłopaki nie płaczą”. Będzie lepiej, bo wsiadamy do… rakiety i lecimy w kosmos! No właśnie… kosmos. 

W polskiej piłce kopanej są trzy męskie Cosmosy:

Cosmos Nowotaniec grający w klasie okręgowej gr. Krosno zajmuje obecnie 4 miejsce z bilansem 22 mecze, 50 pkt. (16-2-4), br. 83-23. Ten Cosmos pięć sezonów temu grał w III lidze, zajmując przedostatnie 16 miejsce premiowane… degradacją (spadały 2 ostatnie zespoły).

Cosmos Józefów grający w A klasie gr. Zamość zajmuje obecnie 13 miejsce (grupa 13 zespołów) z bilansem  17 meczów, 7 pkt. (2-1-14), br. 19-70 Ten Cosmos to spadkowicz z LO błąkający od wielu sezonów między LO a klasą. Niczym w kosmosie.

Cosmos Radzimów grający w A klasie gr. Jelenia Góra II  zajmuje obecnie pozycję lidera z bilansem 19 meczów, 54 pkt. (18-0-1), br. 82-21 Ten Cosmos podobnie jak ten z Józefowa- kosmiczna przygoda. Raz LO, raz A klasa.  

Pilotem będzie… Węgier, czyli Madziar. Po węgiersku język węgierski to magyarul, a sam Węgier to  Magyar.  Nie znam genezy  nazwy tego klubu, ale nazwa jest i kojarzy się z Węgrami , a tym samym zobowiązuje.  Polak – Węgier dwa bratanki…  Lengyel, Magyar – két jó barát, együtt harcol, s issza borát.

Madziar Nieporęt grający w warszawskiej klasie A gr. I zajmuje obecnie 2 (miejsce premiowane awansem) z bilansem 18 meczów, 43 pkt. (14-1-3), br. 63-25. Madziar jest beniaminkiem A klasy. W poprzednim sezonie (premiera) grał w B klasie.

Nad bezpieczeństwem lotu (awarie elektryczne) będzie czuwał nie kto inny jak izolator.

Izolator Boguchwała grający  w IV lidze podkarpackiej zajmuje obecnie drugie miejsce z bilansem  27 meczów, 53 pkt. (16-5-6), br. 48-25. Izolator od pięciu sezonów gra w IV lidze. Wcześniej 8 sezonów w III lidze.  

Lecimy więc i patrzymy w okienka… A tam widzimy lecącą obok kosmiczną i niewiarygodną  wyprawę … cała polska  ekstraklapa! Oni pewnie w nagrodę za dobrą grę.

Jednak futbol jest kosmiczny – wręcz  galaktyczny.  

***

Czytaj też:

Możesz wesprzeć działalność portalu Galaktyczny Futbol stawiając nam wirtualną kawkę. Szczegóły pod linkiem https://tiny.pl/r4k97 lub dokonując minimalnej choćby wpłaty na zrzutkę link TUTAJ

Obraz Peggy und Marco Lachmann-Anke z Pixabay

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.