Dawid Janczyk już strzela gole w barwach nowego klubu z okręgówki

Korona Wilkowice pokonała na wyjeździe MTS Pawłowice 2:1 w pierwszej kolejce rozgrywek piątej grupy wielkopolskiej klasy okręgowej. Oba gole dla gości strzelił… Dawid Janczyk.

Piłkarz, którego życiorys zna chyba każdy kibic w Polsce, znalazł kolejny już klub w swojej karierze. Były zawodnik Legii Warszawa i CSKA Moskwa tym razem zatrzymał się w Koronie Wilkowice, zespole z wielkopolskiej okręgówki. Janczyk na początku sierpnia przebywał na testach w tym klubie i został włączony do kadry pierwszej drużyny.

Mecz pierwszej kolejki sezonu 2021/2022 przeciwko MTS Pawłowice, były reprezentant Polski rozpoczął na ławce rezerwowych. Na murawę wszedł w 60. minucie meczu przy stanie 0:1 i odmienił losy spotkania. Dawid Janczyk strzelił dwa gole w 67 i 80 minucie gry, a jego Korona odniosła zwycięstwo 2:1.

Może być zdjęciem przedstawiającym 3 osoby, ludzie uprawiający sporty i tekst „四1:2曜 1:2 I PAWŁOWICE KORONA 2013 WILKOWICE mecz 0 mistrzostwo kl. okrÄgowej 67' Dawid Janczyk 80' Dawid Janczyk organicOXYGEN /000”

Kolejny klub, kolejne nadzieje niespełna 34-letniego już zawodnika. Co przyniosą kolejne dni? W przypadku Dawida Janczyka, ciężko jest cokolwiek prorokować. Kibicuję mu mocno w jego walce z nałogiem i próbach powrotu do normalnego życia.

Dawid Janczyk występował w takich klubach jak Sandecja Nowy Sącz, Legia Warszawa, CSKA Moskwa, Lokeren, Korona Kielce, PFK Oleksandria, Piast Gliwice, Odra Wodzisław, KTS Weszło, FC Blaubeuren, MKS Ciechanów i LZS Piotrówka.