Dawid Szulczek odejdzie z Warty Poznań po zakończeniu obecnego sezonu

Kontrakt Warty Poznań z trenerem Dawidem Szulczkiem nie zostanie przedłużony i szkoleniowiec, który prowadzi „Zielonych” od listopada 2021 roku, odejdzie z klubu po zakończeniu obecnego sezonu Ekstraklasy.

Gdy Dawid Szulczek przechodził do klubu z Wielkopolski z Wigier Suwałki, podpisał umowę z Wartą do końca ówczesnego sezonu z opcją przedłużenia współpracy o kolejne dwa lata. „Zieloni” skorzystali z tego zapisu wiosną 2022 roku, co oznaczało, że jeden z najzdolniejszych trenerów młodego pokolenia będzie związany z klubem do czerwca 2024 roku. Ten kontrakt wkrótce dobiegnie końca i wiadomo już, że 34-letni szkoleniowiec nie przedłuży umowy.

– Rozmawialiśmy na temat nowego kontraktu od dłuższego czasu, ale nie udało nam się osiągnąć porozumienia i wspólnie uznaliśmy, że nasze drogi się rozejdą. Obie strony szanują tę decyzję. Ogłaszamy ją już teraz, aby uciąć spekulacje – mówi prezes Warty Poznań, Artur Meissner i dodaje: – Na podziękowania dla trenera i godne pożegnanie przyjdzie jeszcze czas. Teraz wszyscy mamy świadomość pracy, która została tu jeszcze do wykonania w obecnym sezonie.

Trener Dawid Szulczek: – Przez te ponad dwa i pół roku bardzo zżyłem się ze społecznością Warty Poznań. Wiele zawdzięczam temu klubowi. To przecież tutaj jesienią 2021 roku dostałem szansę pracy w Ekstraklasie i bardzo to doceniam. Chcę podkreślić, że mamy bardzo dobre relacje w sztabie i w drużynie, dlatego z optymizmem patrzę na najbliższe mecze. Mam teraz jeden cel – po raz trzeci utrzymać się z Wartą w Ekstraklasie. Tylko na tym się teraz skupiam.

Dawid Szulczek poprowadził dotychczas Wartę Poznań w 86 oficjalnych spotkaniach. W 81 meczach PKO Bank Polski Ekstraklasy „Zieloni” wywalczyli 106 pkt. Złożyło się na to 28 zwycięstw, 22 remisy i 31 porażek (bilans bramek 89:89). Ponadto poznaniacy zanotowali 3 wygrane w 5 meczach Fortuna Pucharu Polski, a w tym sezonie dotarli do ćwierćfinału tych rozgrywek.

Do końca rywalizacji w Ekstraklasie pozostało jeszcze 6 kolejek. Warta zajmuje 14. miejsce w tabeli.

Nazwisko nowego trenera Warty Poznań zostanie ogłoszone po zakończeniu sezonu ligowego.

Źródło: Biuro Prasowe Warty Poznań

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.