Erling Haaland i Viaplay rozpoczynają współpracę na wielu rynkach

Erling Haaland, gwiazda Manchesteru City i reprezentacji Norwegii, uzgodnił z Viaplay warunki długoterminowej współpracy obejmującej wiele rynków międzynarodowych. Haaland to jedno z najgorętszych nazwisk w światowej piłce nożnej – 21-letni napastnik wystąpi w ekskluzywnych produkcjach dokumentalnych, które dadzą widzom Viaplay unikalny wgląd zarówno w historię jego błyskawicznej kariery, jak i ściśle strzeżone życie prywatne. Haaland zostanie również ambasadorem Viaplay w dziewięciu krajach europejskich, w których Viaplay ma prawa do transmisji rozgrywek Premier League, w tym w Polsce.

Pierwszą produkcją Viaplay zrealizowaną we współpracy z Erlingiem Haalandem będzie „Haaland – The Big Decision”. Dzięki wyjątkowemu dostępowi do zawodnika oraz jego otoczenia widzowie będą mogli prześledzić losy Haalanda przez całą wiosnę 2022 roku, kiedy Norweg był głównym celem transferowym każdego ważnego klubu w Europie, zanim zdecydował się podpisać kontrakt z Manchesterem City, w ramach transakcji o wartości 60 mln euro.

Ponadto Alfie Haaland, była gwiazda Premier League z ponad 180 występami w barwach Nottingham Forest, Leeds United i Manchesteru City w latach 1993-2001, dołączy do zespołu Viaplay jako ekspert w studio podczas meczów najwyższej klasy rozgrywkowej w Anglii. Viaplay ma prawa do transmitowania spotkań Premier League do 2028 roku w Norwegii, Szwecji, Danii, Finlandii, Estonii, Łotwie, Litwie, Polsce oraz Holandii.

Erling Haaland: „Przez całe moje życie oglądałem i kibicowałem angielskim drużynom. Możliwość gry w Premier League to spełnienie moich marzeń. Rola ambasadora Viaplay, właściciela praw do transmisji spotkań Premier League, to coś na co czekam z niecierpliwością. Jestem pewien, że przed nami wiele lat dobrej współpracy”.

Anders Jensen, President and CEO Viaplay Group: „Nordycki fenomen wkraczający na globalną scenę – Erling i Viaplay doskonale się uzupełniają. Nasze partnerstwo z Maxem Verstappenem, gwiazdą Formuły 1, a teraz najnowszą supergwiazdą Premier League, to bezsprzeczne przykłady na to, że każdego tygodnia Viaplay nie tylko pokazuje w akcji najlepszych zawodników, ale też jak nikt inny przybliża fanów do ich sportowych bohaterów.”  

Peter Nørrelund, Chief Sports Officer Viaplay Group: „Wybuchowy debiut ligowy Erlinga z dwoma golami to tylko przedsmak tego, co nas czeka. Viaplay jest domem Premier League w dziewięciu krajach, a kibice wszędzie chętnie śledzą każdy krok nowego numeru dziewięć w City. Sportowe filmy dokumentalne należą do najszybciej rozwijających się obszarów treści Viaplay i nie możemy się doczekać współpracy z Erlingiem, aby pomóc podzielić się jego niesamowitą historią.”

W styczniu serwis streamingowy Viaplay ogłosił partnerstwo z mistrzem świata Formuły 1, Maxem Verstappenem, w celu stworzenia ekskluzywnych programów dokumentalnych dla widzów platformy. Premiera pierwszej produkcji, „Verstappen – Lion Unleashed” odbyła się 1 marca. Verstappen jest również ambasadorem Viaplay na rynkach, na których platforma posiada prawa do pokazywania Formuły 1.

Fot: Viaplay/Scanpix

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.