Miedź Legnica. Startuje Centralna Liga Juniorów U19

Już w sobotę Miedź Legnica rozpocznie rywalizację w Centralnej Lidze Juniorów. Na obiekcie przy ul. Świerkowej o godz. 12 zielono-niebiesko-czerwoni podejmą Koronę Kielce. 

– Na dwa dni przed startem Centralnej Ligi Juniorów wśród zawodników można wyczuć już lekkie podekscytowanie zbliżającą się inauguracją. Widać w zespole chęć gry i walki o jak najwyższe cele. Akademia Piłkarska Miedzi Legnica stale się rozwija, a awans do młodzieżowej elity to duży krok w kierunku rozwoju najstarszych graczy – mówi trener Bartosz Kwiatkowski

Zmagania w najwyższej klasie rozgrywkowej zespół znad Kaczawy rozpocznie na własnym boisku z Koroną Kielce, która podobnie jak Miedzianka jest tegorocznym beniaminkiem. Tydzień później domowym rywalem legniczan będzie Escola Varsovia Warszawa. Zielono-niebiesko-czerwoni rywalizować będą także z Jagiellonią Białystok, Zagłębiem Lubin, Cracovią, Polonią Warszawa, Lechią Gdańsk, Górnikiem Zabrze, Rakowem Częstochowa, Śląskiem Wrocław, Arką Gdynia, Lechem Poznań, Wisłą Kraków, Legią Warszawa oraz Pogonią Szczecin. Za zespołem z Legnicy niezwykle intensywny okres przygotowawczy. 

 Jestem zadowolony z przygotowań, ponieważ prawie wszyscy chłopcy są zdrowi, a mecze kontrolne z dobrymi przeciwnikami pokazały nam, że będziemy w stanie rywalizować z każdym przeciwnikiem w CLJ U19. Celem indywidualnym dla poszczególnych graczy będzie jak najszybsze włączenie do kadry drugiego zespołu, a w przyszłości do pierwszej drużyny. Występy w Centralnej Lidze Juniorów na pewno pomogą im w przygotowaniu się do wejścia na wyższy poziom. Głównym zadaniem zespołowym będzie natomiast gra o zwycięstwo w każdym spotkaniu, by finalnie zadomowić się na dłużej w rozgrywkach CLJ – dodaje szkoleniowiec legniczan. 

Drugim trenerem w drużynie Miedzi U19 będzie w nowym sezonie Mateusz Wietrzak, który w poprzednich rozgrywkach prowadził zielono-niebiesko-czerwonych w CLJ U17. Wraz ze szkoleniowcem do wyższej kategorii wiekowej podąży część zawodników. 

– Jest to kolejny krok. Centralna Liga Juniorów U19 w porównaniu z CLJ U17 to już zdecydowanie większy prestiż. Rywalizacja toczona jest przez kluby z całej Polski. Traktujemy ten sezon jako kolejne wyzwanie, trudniejsze. Będzie to możliwość sprawdzenia się na trochę wyższym poziomie. Jest to na pewno progres – zarówno dla mnie, jak i zawodników. To zdecydowanie trudniejsze środowisko i namiastka piłki seniorskiej na wysokim poziomie. Do zespołu U19 wchodzi rocznik 2005. Ci chłopcy będą musieli rywalizować ze starszymi kolegami, więc to dla nich dodatkowa trudność. Jest to zdecydowanie trudniejsze wyzwanie niż w zeszłym sezonie, ale też okazja do dużego rozwoju – podkreśla Mateusz Wietrzak

W szerokiej kadrze zespołu rywalizującego w Centralnej Lidze Juniorów znajdą się również zawodnicy na co dzień trenujący w pierwszym oraz drugim zespole Miedzi, które grają w rozgrywkach seniorskich. To wymaga ścisłej współpracy między sztabami szkoleniowymi poszczególnych zespołów, a przede wszystkim duetem prowadzącym legniczan w CLJ U19. 

– Myślę, że nasza współpraca wygląda bardzo dobrze. Pracuję jako drugi trener, co oznacza, że zmieniłem troszkę swoją rolę. Przede wszystkim jestem osobą, która ma wspierać trenera we wszelkich działaniach – boiskowych, jak i organizacyjnych. Jestem pierwszym pomocnikiem i prawą ręką szkoleniowca. Pierwszy trener często widzi to, co dzieje się podczas meczu z innej perspektywy. Staram się być drugim głosem, który spojrzy z dystansem i czasem coś podpowie. Wiadomo, że to trener Kwiatkowski podejmuje ostateczną decyzję, ale staram się jako drugi trener we wszelkich działaniach wspierać, dodawać coś od siebie i pomagać na każdej płaszczyźnie. Jeżeli chodzi o podział ról, to mocno współpracujemy w projektowaniu procesu treningowego. Często podczas zajęć wygląda to tak, że część jednostki prowadzę ja, a część trener Kwiatkowski. Oczywiście wszystko we wcześniejszym przygotowaniu i ustaleniu celu jednostki. Indywidualnie odpowiedzialny jestem za przygotowanie stałych fragmentów gry w ataku i analizę przeciwnika. Będę w tym roku dość dużo czasu spędzał na oglądaniu rywali i przygotowaniu konkretnych fragmentów dla naszego zespołu, żebyśmy do każdego meczu podchodzili z jak największą ilością informacji, które pomogą nam w rywalizacji – kończy drugi trener Miedzi U19. 

MIEDŹ LEGNICA, SEZON 2022/2023, CENTRALNA LIGA JUNIORÓW

Trener: Bartosz Kwiatkowski
II trener: Mateusz Wietrzak
Trener bramkarzy: Rafał Fościak
Trener przygotowania motorycznego: Bartłomiej Skowroński
Fizjoterapeuta: Sugam Mittal

Bramkarze: Alan Madaliński (I), Kacper Kapica (I), Adam Jasek
Obrońcy: Jakub Basta, Jakub Kaczemba, Michał Rozmus, Bartosz Jabłonka (II), Mateusz Letkiewicz (I), Filip Kukuła (II), Marcin Orzechowski (II)
Pomocnicy: Bastian Bernatek, Mikołaj Flak, Olaf Kania, Korneliusz Karolczak, Igor Kyzioł, Alan Matuszak, Kamil Muller, Adam Pacholski, Marcel Ratajski, Marcel Rewers, Oskar Sowa, Oliwier Szymoniak, Bartosz Trawiński, Jakub Ziemba, Kacper Chmielewski (II), Jacek Gurgul (II), Kacper Klimkiewicz (II), Wesley Omuru, Maciej Wojtak (II)
Napastnicy: Kacper Butra, Filip Kaczmarek, Marcel Kwartnik, Bartosz Serkies, Kacper Sobczyk, Wiktor Bogacz (II), Hubert Kwolek (II)
 
* w nawiasie oznaczenie zawodników trenujących w pierwszym bądź drugim zespole seniorskim Miedzi

Fot. B. Hamanowicz/miedzlegnica.eu

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.