Goncalo Feio nie traci wiary. „Póki jest szansa, wierzę w mistrzostwo Polski”

Goncalo Feio, szkoleniowiec Legii Warszawa odpowiedział na pytania dziennikarzy przed spotkaniem ze Stalą Mielec.

Goncalo Feio:

– W tej chwili nie jestem w stanie odpowiedzieć, czy Jurgen Celhaka i Tomas Pekhart będą gotowi do gry. Dzisiaj byli już na boisku, ale nie podjęliśmy ostatecznych decyzji dotyczących wyjazdu tych piłkarzy do Mielca.

– Każda drużyna jest wyjątkowo zmotywowana na mecz z Legią. Nie ma drużyny, która gra z Legią o nic. Przygotowujemy się do tego spotkania, jak do każdego innego. Dbamy o każdy szczegół. Chcemy przygotować się jak najlepiej, bo taka jest nasza filozofia. To spotkanie nie jest żadnym odstępstwem od reguły.

– Stałe fragmenty gry to piąta faza, która może spowodować zwycięstwo. Zawsze, przynajmniej raz w tygodniu, rozmawiamy o nich. Na koniec praktycznie każdego treningu ćwiczymy ten element gry. Chociażby dzisiejszy trening był po części temu poświęcony. To nie dotyczy tylko charakterystyki Stali Mielec, a naszej filozofii gry. Raków i Śląsk Wrocław nie byli nas w stanie zaskoczyć po stałych fragmentach. Zdajemy sobie sprawę z tego, że rywale są w tym aspekcie groźni, ale będziemy ponownie dobrze przygotowani.

– Były rozmowy o tym, żeby osiągnąć miejsca 1-3. Ja zawsze mierzę wysoko. Póki jest szansa na zdobycie mistrzostwa, ja będę w to wierzył. Nie kategoryzuję piłkarzy na zasadzie: młodzi – starsi. Chodzi mi o jakość i wykonanie konkretnych zadań. W zeszłym tygodniu na murawie pojawił się Wojciech Urbański, który miał przed sobą konkretne zadania. Mając taką Akademię, naszym sukcesem będzie, to gdy jak najwięcej młodych zawodników będzie grało w Legii. Ja wierzę w to, że Ci młodzi zawodnicy codziennie będą lepsi, a dzięki temu Legia będzie mocniejsza.

– Jesteśmy w 100% skoncentrowani na osiągnięcie celu. Jestem człowiekiem, który nie unika rozmowy. Cokolwiek miałoby się nie wydarzyć – piłkarze dowiedzą się o wszystkim w rozmowach w cztery oczy. Zaangażowanie i oddanie każdego zawodnika dla drużyny jest stuprocentowa. Jestem z tego bardzo zadowolony. Piłkarze podchodzą do wszystkiego z ogromnym sercem. Taka jest Legia. Dookoła pojawia się wiele doniesień medialnych, ale ja zawsze chcę być szczery. Jeżeli będę miał jakąś konkretną informację, to najpierw będę porozmawiam z dotyczącą tej sytuacji osobą.

– Teraz myślę tylko o piłkarzach, z którymi pracuję na co dzień. Zrobię wszystko, aby każdy z moich zawodników stał się najlepszą wersją samego siebie. Dam im zaufanie, ale będę również wymagał. Tak to powinno wyglądać w tej drużynie.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.