PKO BP Ekstraklasa. Komunikat Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN

Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN rozpatrzyła wnioski o przyznanie licencji na grę w PKO Ekstraklasie oraz rozgrywkach UEFA w sezonie 2024/25.

Komunikat Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN:

Komisja ds. Licencji Klubowych rozpatrzyła wnioski klubów występujących w Ekstraklasie o przyznanie licencji na grę w rozgrywkach PKO Ekstraklasy oraz rozgrywkach klubowych UEFA w sezonie 2024/2025. Po analizie wniosków wraz z załącznikami Komisja podjęła następujące decyzje w stosunku do poszczególnych Klubów.

1. Komisja postanowiła przyznać Klubom Lech Poznań, Widzew Łódź, Zagłębie Lubin, Jagiellonia Białystok: licencję upoważniającą Klub do uczestnictwa w rozgrywkach PKO Ekstraklasy w sezonie 2024/2025 oraz licencję upoważniającą Klub do uczestnictwa w rozgrywkach klubowych UEFA w sezonie 2024/2025.

2. Komisja postanowiła przyznać Klubom Legia Warszawa, Pogoń Szczecin, Śląsk Wrocław: licencję upoważniającą Klub do uczestnictwa w rozgrywkach PKO Ekstraklasy w sezonie 2024/2025 z nadzorem finansowym oraz: licencję upoważniającą Klub do uczestnictwa w rozgrywkach klubowych UEFA w sezonie 2024/2025.

3. Komisja postanowiła przyznać Klubom Korona Kielce, Raków Częstochowa: licencję upoważniającą Klub do uczestnictwa w rozgrywkach PKO Ekstraklasy w sezonie 2024/2025 z nadzorem infrastrukturalnym oraz: licencję upoważniającą Klub do uczestnictwa w rozgrywkach klubowych UEFA w sezonie 2024/2025.

4. Komisja postanowiła przyznać Klubom Cracovia, Górnik Zabrze, Radomiak Radom: licencję upoważniającą Klub do uczestnictwa w rozgrywkach Ekstraklasy w sezonie 2024/2025 z nadzorem finansowym i infrastrukturalnym oraz: licencję upoważniającą Klub do uczestnictwa w rozgrywkach klubowych UEFA w sezonie 2024/2025.

5. Komisja postanowiła przyznać Klubowi Stal Mielec: licencję upoważniającą Klub do uczestnictwa w rozgrywkach PKO Ekstraklasy w sezonie 2024/2025.

6. Komisja postanowiła przyznać Klubom ŁKS Łódź, Ruch Chorzów: licencję upoważniającą Klub do uczestnictwa w rozgrywkach PKO Ekstraklasy w sezonie 2024/2025 z nadzorem finansowym. Dodatkowo na Klub ŁKS Łódź nałożony został środek kontroli w postaci obowiązku zapłaty kwoty 15 000 zł za naruszenie kryterium F.03 oraz F.04 Podręcznika Licencyjnego;

7. Komisja postanowiła przyznać Klubowi Warta Poznań: licencję upoważniającą Klub do uczestnictwa w rozgrywkach PKO Ekstraklasy w sezonie 2024/2025 z nadzorem finansowym na stadionie przy ul. Bułgarskiej 17

8. Komisja postanowiła przyznać Klubowi Piast Gliwice: licencję upoważniającą Klub do uczestnictwa w rozgrywkach PKO Ekstraklasy w sezonie 2024/2025 z nadzorem infrastrukturalnym oraz finansowym nałożyć na Klub Piast Gliwice środek kontroli w postaci obowiązku zapłaty kwoty 5 000 zł za naruszenie kryterium F.04 Podręcznika Licencyjnego;

9. Komisja postanowiła przyznać Klubowi Puszcza Niepołomice: licencję upoważniającą Klub do uczestnictwa w rozgrywkach Ekstraklasy w sezonie 2024/2025 z nadzorem infrastrukturalnym, prawnym oraz finansowym na stadionie zastępczym przy ul. Kałuży 1 w Krakowie. Nałożyć na Klub Puszcza Niepołomice środek kontroli w postaci obowiązku zapłaty kwoty 10 000 zł za naruszenie dyscypliny procesu licencyjnego;

Klubom od powyższych decyzji przysługuje odwołanie za pośrednictwem Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN do Komisji Odwoławczej ds. Licencji Klubowych PZPN w terminie 5 dni od daty ich otrzymania.

Źródło: PZPN

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.