Halowy turniej „Unia Cup” w Ciechanowcu

Unia Ciechanowiec organizuje halowy turniej, który odbędzie się pierwszego lutego. Udział w nim wezmą zespoły z kategorii junior młodszy czyli zawodnicy z roczników 2003-2004. Z satysfakcją informuję, że portal Galaktyczny Futbol jest jednym z patronów medialnych tej imprezy.

Unia Ciechanowiec to klub który jeszcze wiosną 2019 roku, nie był pewny swojego bytu. Następne miesiące pokazały jednak, że w przypadku, gdy zbierze się grupa osób „zafiksowana” na punkcie futbolu, można przenosić góry. O działalności Unii Ciechanowiec, występującej w podlaskiej klasie okręgowej, niejednokrotnie wspominałem czy to na łamach http://futbol.pl czy też Galaktycznego Futbolu.

W klubie poradzono sobie z przeciwnościami losu, przeprowadzono wiele akcji promujących Unię i miasto Ciechanowiec. Teraz przyszedł czas na realizację kolejnego pomysłu, organizację halowego turnieju. „Czegoś takiego jeszcze w Ciechanowcu nie było” – podkreśla Przemysław Piotrowski człowiek-orkiestra, oddany całym sercem ciechanowieckej drużynie.

 

Przemek, szybkość z jaką klub stanął na nogi, robi wrażenie. Jeszcze kilka miesięcy temu rozmawialiśmy o problemach w Unii, a dziś organizujecie z rozmachem turniej. Spodziewałeś się, że tak sobie poradzicie z trudną sytuacją?

W zeszłym roku nasz klub wymagał przede wszystkim odbudowy w kwestiach organizacyjno-finansowych. Co, naszym nieskromnym zdaniem, udało się i to z nawiązką. Przy okazji osiągneliśmy sukces sportowy jakim był awans drużyny seniorów do klasy okręgowej oraz zwycięstwo juniorów młodszych w II lidze wojewódzkiej. W tym roku nasza sytuacja organizacyjna jest o niebo lepsza. W związku z tym możemy zamiast sprzątania trupów w szafach, zająć się tym, co lubimy najbardziej, czyli promocją piłki nożnej, aktywnego spędzania czasu wolnego oraz rozsławiania miasta Ciechanowiec na arenie ogólnopolskiej. Ponadto wiele osób chwaliło nas za działania promocyjne w zeszłym roku, a mimo to nadal niektórzy patrzą na nas np. przez pryzmat kiepskich wyników seniorów z jesieni 2019, zapominając o tym, że rok temu klub prawie przestał istnieć. Proces odbudowy trwa cały czas, a ponieważ wysoko zawiesiliśmy sobie poprzeczkę akcjami z zeszłego roku, to musimy postawić kolejny krok, żeby wejść na wyższy level.

Ten krok, to jak sądzę organizacja imprezy, która przyciągnie do Ciechanowca kibiców. Skąd pomysł na turniej właśnie w kategorii juniora młodszego?

Jednym z pierwszych pomysłów w tym roku była właśnie organizacja turnieju dla naszej młodzieży. Jest to kolejna nagroda dla nich, za ich zaangażowanie jesienią i mamy nadzieję, że dobra motywacja do dalszej pracy na treningach. Jesteśmy zadowoleni z obsady turnieju, tym bardziej, że ciężko jest zebrać w tym okresie pełną obsadę, bo dużo drużyn przechodzi już z hali na trawę. Ponadto w tej kategorii wiekowej nie ma wielu drużyn. Mamy jednak nadzieję, że organizacją tego turnieju pokażemy, że w Ciechanowcu jest fajna ekipa i że turniej będzie miał swoje kolejne edycje w następnych latach.

Czy możesz powiedzieć coś więcej na temat samego turnieju? 

Oprócz tradycyjnych rozgrywek turniejowych (obecnie mamy zgłoszonych 7 drużyn, w związku z tym zastosujemy system „każdy z każdym”), przewidujemy dwie konkurencje indywidualne, w których zawodnicy będą mogli pokazać swoje umiejętności techniczne.

Organizacja takiej imprezy z pewnością wymagała pozyskania partnerów i sponsorów. Znając waszą operatywność, podejrzewam, że nie było z tym problemów.

(Śmiech) Pragniemy podkreślić ogromną rolę Marszałka Wojewodztwa Podlaskiego i Prezesa Podlaskiego Związku Piłki Nożnej, którzy objęli turniej patronatem honorowym. Bez ich pomocy trudno byłoby nam zorganizować taki turniej i pozyskać innych partnerów. Dziękujemy też portalowi Galaktyczny Futbol oraz pozostałym mediom za patronat medialny i pomoc w nagłośnieniu wydarzenia.

Zostaje tylko zaprosić kibiców i życzyć wielu emocji.

Tak. Mamy nadzieję, że turniej będzie cieszył się sporym zainteresowaniem wśród lokalnej społeczności i że poturniejowa relacja przyniesie nam wszystkim dużo radości.

Dziękuję za rozmowę.

******

Drużyny, które wezmą udział w pierwszej edycji halowego turnieju Unia Cup w kategorii junior młodszy:

Unia Ciechanowiec

MOSP Białystok

OSP Czyżew

Piast Białystok

Włókniarz Białystok

Pogoń Łapy

Ostrovia Ostrów Maz.

 

Organizatorzy:

Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu

Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu

Unia Ciechanowiec

Patronat honorowy:

Marszałek Województwa Podlaskiego

Podlaski ZPN

Gmina Ciechanowiec i burmistrz Eugeniusz Święcki

Patronat medialny:

Gazeta Współczesna

Galaktyczny Futbol

podlaskapilka.pl-Podlaskie ligi piłkarskie

Wysokomazowiecki24

Partner techniczny:

Soccer Białystok

 

Początek imprezy w sobotę 1 lutego o godzinie 9:30. Turniej odbędzie się w hali ZSOiZ przy ulicy Szkolnej 8 w Ciechanowcu.

Zapraszamy wszystkich pozytywnie zakręconych na punkcie prawdziwego futbolu.

Fot:  https://www.facebook.com/UniaCiechanowiec/

Grzegorz Sawicki

 

 

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

2 odpowiedzi na “Halowy turniej „Unia Cup” w Ciechanowcu”

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.