fbpx

III liga grupa 3. LZS Starowice. Szkoleniowiec Jakub Reil: Okres przygotowawczy był pełen zawirowań

Runda wiosenna w rozgrywkach trzeciej grupy III ligi rozpocznie się już w najbliższych weekend. LZS Starowice, zajmujący ostatnie miejsce w tabeli, przeprowadził kilkanaście transferów, a szkoleniowiec Jakub Reil zapowiada walkę o utrzymanie.

LZS Starowice zdobył zaledwie 4 punkty w jesiennych rozgrywkach i „misja utrzymanie”, wydaje się należeć do tych z gatunku niemożliwych do zrealizowania. W klubie jednak nikt „nie pęka” i postanowiono, kolokwialnie mówiąc, zrobić wszystko, aby wiosną utrzymać trzecioligowy byt. Podczas zimowej przerwy do Starowic sprowadzono wielu nowych graczy. Szkoleniowiec Jakub Reil przetestował kilkudziesięciu graczy, z których wybrał najbardziej przydatnych dla zespołu.

O transferach LZS-u informowałem wielokrotnie na łamach GF. Trener zespołu ze Starowic, Jakub Reil na bieżąco przekazywał mi najświeższe wiadomości z klubu. Dziś, na niecałe dwie doby przed pierwszym meczem w rundzie wiosennej, szkoleniowiec dokonał, specjalnie dla serwisu Galaktyczny Futbol, podsumowania okresu przygotowawczego.

W kadrze zespołu doszło do przetasowań i wielu zmian personalnych podczas zimowej przerwy.

Tak, okres przygotowawczy, podobnie jak przed rundą jesienną był pełen zawirowań. Musieliśmy szukać nowych graczy, testować bardzo wielu zawodników.

Szczególnie odejścia niektórych zawodników były zaskoczeniem. Musiałeś z tego powodu skorygować plany?

Niestety, nie udało nam się zrealizować planu jak to sobie założyliśmy po rundzie jesiennej. Zawodnicy po ostatnim meczu ze Śląskiem deklarowali chęć pozostania w klubie i tylko jeden z graczy zgłosił chęć zmiany otoczenia. Mieliśmy zaplanowane i po części przygotowane trzy transfery do klubu, a raptem okazało się, że aż siedmiu zawodników poinformowało nas w styczniu, że rezygnuje z reprezentowania barw LZS-u. Oprócz tego kilku graczom podziękowałem, gdyż stwierdziłem, że nie dadzą nam jakości. Musieliśmy rozpocząć poszukiwania nowych piłkarzy.

Czy żałujesz odejścia, któregoś z zawodników czy członków sztabu szkoleniowego?

Z tych wszystkich ubytków żałuję tylko odejścia Tomasza Raka, gdyż pracowało mi się z nim naprawdę dobrze i uważam, że jest jednym z lepszych trenerów na Opolszczyźnie

Zaprosiłeś na testy, o ile się nie mylę, około 30 zawodników. Jak wyglądali kandydaci do zespołu? Pamiętam, że podczas jednej z naszych rozmów powiedziałeś, że nie do końca jesteś zadowolony z umiejętności niektórych z testowanych graczy.

Przez pierwsze dwa tygodnie przetestowaliśmy grupę ponad 20 zawodników, z których wybraliśmy…dwóch. więc Wszystko zaczęło się więc przeciągąć w czasie. Nie było łatwo znaleźć odpowiedniego zawodnika, bo w tym okresie ciężko jest się „dogadać” między klubami. Gdy trafił się ciekawy zawodnik, problemem było dogranie jego przejścia. A czas uciekał…

Jak zatem poradziłeś sobie w dalszej fazie naboru?

Musieliśmy zaczać szukać wolnych zawodników i tak wpadliśmy na pomysł ściągnięcia chłopaków z zagranicy. Udało mi się nawiązać kontakt z grupą managerów, która wysłała mi filmy przedstawiające umiejętności zawodnikow. Z tej grupy wybraliśmy kilka osób i zaprosiliśmy na testy. Ale zanim to wszystko się wydarzyło to kolejne dni uciekały. Mało tego, dwaj zawodnicy, Luka Redek i Antoninho Silva nabawili się drobnych urazów, które wykluczyły ich z treningów.

Czy jesteś optymistą przed startem ligi? Nie masz obaw przed wiosennymi zmaganiami?

Pierwsze tygodnie w okresie startowym i najbliższe mecze będą dla nas dużym wyzwaniem. Będziemy musieli przede wszystkim pokazać charakter i walczyć na boisku do ostatniego gwizdka.

Dużo pracy przed nami, ale z każdym treningiem widzę poprawę, przede wszystkim w aspektach taktycznych. Czeka nas ciężka runda, ale chcemy pozostawić po sobie dobre wrażenie.

Jakub, dziękuję za rozmowę i życzę powodzenia podczas rundy wiosennej.

******

Transfery LZS-u Starowice 

Przybyli: Dawid Karpeta (z rezerw), Jaka Kuhar – Słowenia (NK Vipava, Słowenia), Oscar Vicente Mendes – Portugalia (K.F. Flamurtari, Anglia), Helder Mendes Rodrigues – Portugalia (Svaty Jur, Słowacja), Antoninho Silva – Portugalia (GD Sourense, Portugalia), Dominik Wejerowski (Stal Brzeg), Arkadiusz Fesser (Małapanew Ozimek, wypożyczenie), Damian Dada (Piast Strzelce Opolskie, wypożyczenie), Sebastian Jaroszyński (Małapanew Ozimek, powrót z wypożyczenia), Jan Jędrychowski (asystent trenera).

Odeszli: Marcin Nowacki (zakończenie kariery piłkarskiej, trener GKS Rychtal), Tomasz Rak (II trener, objęcie posady szkoleniowca w Skalniku Gracze), Szymon Stec (Zagłębie II Lubin, koniec wypożyczenia), Paweł Wodniok (Pomologia Prószków U-19, koniec wypożyczenia via SMS Łódź), Kacper Pawlus, Mateusz Poważny (obaj Agroplon Głuszyna), Grzegorz Stencel (Pogoń Prudnik?), Łukasz Bonar, Maciej Saha (obaj GKS Rychtal), Denis Gordzielik (Piast Strzelce Opolskie), Bruno Gos (Małapanew Ozimek).

 

 

Pierwszy mecz w rundzie wiosennej podopieczni Jakuba Reila rozegrają w sobotę 7 marca na wyjeździe. Przeciwnikiem będzie Pniówek Pawłowice Śląskie. Początek spotkania o godzinie 15:00.

 

Grzegorz Sawicki

Zwracam się z prośbą o minimalne choćby wsparcie portalu Galaktyczny Futbol. Szczegóły pod linkiem https://zrzutka.pl/cpeary

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

1 komentarz na temat “III liga grupa 3. LZS Starowice. Szkoleniowiec Jakub Reil: Okres przygotowawczy był pełen zawirowań”

Komentarze są zamknięte.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.