III liga grupa 4. Arkadiusz Marczyk, kierownik Podhala Nowy Targ: „Janicek” w Ostrowcu brzmiał wyśmienicie ( Wideo)

Zawodnicy Podhala Nowy Targ od wyjazdowego zwycięstwa z KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski rozpoczęli wiosenne rozgrywki.

Podhale Nowy Targ w pierwszej odsłonie zaprezentowało się z jak najlepszej strony. Podopieczni Marcina Zubka stworzyli sobie kilka znakomitych sytuacji. Dwie z nich zostały zamienione na bramki i zespół „Szarotek” schodził na przerwę z korzystnym dla siebie wynikiem.

Druga połowa zaczęła się fatalnie dla gości. Już w 52. minucie spotkania KSZO doprowadziło do remisu. Nowotarżanie szybko ponieśli głowy i już po kilku minutach ponownie wyszli na prowadzenie.

Końcówka spotkania przyniosła wielkie emocje. W 90. minucie meczu po faulu w polu karnym Podhala, sędzia podyktował drugą jedenastkę dla gospodarzy. Wykonawcą był strzelec dwóch bramek Trochim. Tym razem trafił w poprzeczkę i Podhale mogło cieszyć się ze zdobycia trzech punktów.

Po zakończeniu spotkania, na gorąco specjalnie dla Galaktycznego wypowiedzi udzielił kierownik „Szarotek” Arkadiusz Marczyk.

Uważam że pierwsza połowa to nasza pełna dominacja. Przy lepiej ustawionych celownikach powinna się ona zakończyć czterobramkową przewagą Podhala. W szatni przestrzegaliśmy się przed błędami, ale paradoksalnie niestety one się zdarzyły i to bardzo szybko.

Mecz zaczął się od początku, na szczęście nasz trener wykazał się iście trenerskim nosem wprowadzając Marka Mizię, który w kilka sekund doskonale obsłużył Nawrota i zdobyliśmy bramkę na 3:2. W końcówce niepotrzebne dla nas emocje, ale Wojciech Trochim pomylił się przy drugim karnym. Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyniku, a i gra naszego zespołu daje nam powody do optymizmu. „Janicek” w Ostrowcu brzmiał wyśmienicie – mówi „Kiero”.

KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski – NKP Podhale Nowy Targ 2:3 (0:2)

Bramki KSZO:  Trochim 49′ z karnego, 52′.

Bramki Podhale: Tonia 33′, Nawrot 44′ z karnego, 59′.

KSZO: Lipiec – Mężyk, Chrzanowski (68 Bełczowski), Kaczmarek, Mąka – Persona, Tadrowski, Chudyba (68 Dereń), Laskoś, Trochim – Grunt (73 Gębalski).

Podhale: Szukała – Tonia, Lewiński, Mączka, Witkowski – Nawrot (66 Hruska), Mianowany ŻK (81 Skrórski), Dynarek, Potoniec (58 Mizia) – Mrówka, Lepiarz.