IV liga wielkopolska. Wyjazdowe zwycięstwo Lubuszanina Trzcianka

Zawodnicy Lubuszanina Trzcianka dopisali do swojego dorobku trzy punkty, po zwycięstwie w wyjazdowym meczu z Olimpią Koło 3:1.

Lubuszanin pokonał w Kole miejscową Olimpię w meczu pierwotnie mającym się odbyć w ramach 25. kolejki rozgrywek IV ligi wielkopolskiej.

Złe miłego początki, tak można podsumować spotkanie MKS Hydro Lubuszanina Trzcianka w Kole, które zainaugurowało rundę wiosenną – informuje Dawid Czyż, administrujący media społecznosciowe „Lubu”.

Goście z Trzcianki przegrywali od 9. minuty, kiedy to Patryk Olczyk mocnym strzałem pokonał bramkarza Lubuszanina. Pierwszy gol dla podopiecznych Jarosława Feciucha padł w 44. minucie z rzutu karnego, którego wykonawcą był Rafał Matyjak.  Lubuszanin objął prowadzenie w 77. minucie po świetnym uderzeniu Piotru Przygockiego z około dwudziestu metrów.  Wynik spotkania ustalił w doliczonym czasie gry Marcin Urbański.

Sytuacja w jakiej został podyktowany rzut karny dla Lubuszanina, wzbudziła sporo kontrowersji. Oto jak opisuje ją Olimpia Koło za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Lubuszanin w 44 minucie zdobył bramkę. W sytuacji pod bramką Olimpii, goście oddali pod rząd aż trzy strzały. Najpierw obronił bramkarz Olimpii Bartosz Kordylewski, następny strzał wylądował na poprzeczce, natomiast trzeci strzał w zamieszaniu rzekomo, według głównego sędziego, ręką obronił obrońca Olimpii Konrad Cieślak.  (dostał czerwoną kartkę). Ciężko stwierdzić gdzie i co widział sędzia. My stwierdzamy, że kolanin obronił strzał…. głową, a tak dokładnie dostał piłką w twarz (zdjęcie poniżej).

Olimpia Koło – Lubuszanin 1:3 (1:1)

Bramka dla Olimpii: 8′ P. Olczyk

Bramki dla Lubuszanina: 44′ (k) R. Majtyka, 77′ P. Przygocki, 90′ M. Urbański

Skład Lubuszanina: Benedykciński – Jessa, Majtyka, Ziopaja (Urbański 68′), Czapliński, K. Feciuch, Grygier (Mchedlidze 46′), Łuczak, Pietrowski (Przygocki 46′), Wicher, Kpassa (Strzelecki 77′)

W następnej kolejce Lubuszanin zmierzy się w Trzciance z Tarnovią Tarnowo Podgórne (14 marca, godz.16:00). Natomiast Olimpia Koło podejmie na własnym boisku lidera rozgrywek LKS Gołuchów. Początek spotkania 14 marca o godzinie 14:00.