Jagiellonia nadal bez dyrektora sportowego. Artur Płatek odmówił białostockiemu klubowi

Władze Jagiellonii Białystok wciąż muszą szukać dyrektora sportowego. Rozmowy z Arturem Płatkiem zakończyły się niepowodzeniem, co potwierdził sam klub.

Artur Płatek był głównym kandydatem do objęcia stanowiska dyrektora sportowego Jagiellonii Białystok. Rozmowy zakończyły się jednak fiaskiem i „Duma Podlasia” musi dalej szukać odpowiedniej osoby do objęcia tej funkcji.

– Jagiellonia zawsze będzie szczególnym i ważnym dla mnie klubem. Wymiar czasu, którego wymaga według mnie sprawowanie funkcji dyrektora sportowego, przekracza zdecydowanie moje obecne możliwości. Temu zadaniu trzeba poświęcić się w 100%. Nie chciałbym zawieść oczekiwań całego środowiska kibiców oraz akcjonariuszy klubu, stąd moja decyzja. Dziękuję za propozycję – przekazał Płatek, cytowany przez oficjalną stronę Jagi.

Jeszcze kilka dni temu na antenie Radia Białystok szef Rady Nadzorczej klubu Wojciech Strzałkowski mówił, że pozostało tylko dopełnienie formalności pomiędzy Jagiellonią i Płatkiem. Coś jednak „nie zagrało”…

– Nie jest tajemnicą, że było dwóch kandydatów na to stanowisko. To kolega Artur Płatek i kolega Jacek Zieliński. Zieliński otrzymał z Legii ofertę nie do odrzucenia, więc zrezygnował z posady w naszym klubie. (…) Płatek formalnie mógłby zacząć pracę od początku lutego, ale nieformalnie już dziś z nim, prezesem Pertkiewiczem, prezes Syczewską oraz trenerem Nowakiem różne rzeczy konsultujemy. Czekamy, aż wróci zza granicy i dopełnimy formalności – podkreślał Strzałkowski.

Jako trener Płatek prowadził Jagiellonię w latach 2007-2008. Wywalczył z nią awans do ekstraklasy. W listopadzie zeszłego roku odszedł z Górnika Zabrze, w którym przez trzy lata odpowiadał za pion sportowy.

Źródło: Jagiellonia Białystok, własne, Radio Białystok

Fot. Górnik TV

***

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.