Kibice Legii Warszawa aresztowani po zamieszkach przed Villa Park. Oświadczenie brytyjskiej policji

Przed meczem Aston Villi z Legią Warszawa doszło do zamieszek, w wyniku których rannych zostało kilku funkcjonariuszy prawa. Brytyjska policja w nocy poinformowała natomiast, że aresztowano wielu kibiców z Polski.

Około dwóch tysięcy fanów (niektóre źródła mówią o trzech tysiącach) Legii Warszawa zebrało się przed Villa Park. Polscy kibice protestowali przeciwko ograniczonej liczbie wejściówek udostępnionych przez Aston Villę fanom stołecznej ekipy. Przed stadionem doszło do zamieszek.

– Trzej funkcjonariusze zostali już ranni, a znaczna akcja policyjna trwa. Jeśli to możliwe, proszę unikać Witton Lane – informowano przed meczem.

W nocy brytyjska policja wydała kolejne oświadczenie w sprawie tych wydarzeń. Przekazano, że aresztowanych zostało 39 kibiców z Polski.

– Do tej pory dokonaliśmy aresztowań 39 osób w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstw, w tym zakłócania porządku i napaści na funkcjonariusza policji, i zostali oni zatrzymani na przesłuchanie. Będziemy dokładniej przeglądać cały dostępny materiał filmowy, aby zidentyfikować sprawców – poinformowała policja z West Midlands.

Głos w tej sprawie zabrał również główny koordynator służb porządkowych Tim Robinson.

– To powinien być wspaniały wieczór piłkarski, który podobał się kibicom obu klubów. Niestety miały miejsce przerażające sceny, w których kibice niebezpiecznie rzucali flarami i innymi rakietami w naszych funkcjonariuszy. Byliśmy tam, aby zapewnić ludziom bezpieczeństwo, jednak bezpieczeństwo funkcjonariuszy było zagrożone z powodu działań innych osób. Ze względu na skrajną przemoc nie było innego wyjścia, jak uniemożliwić kibicom gości wejście na stadion. Bezpieczeństwo nas wszystkich jest naszym priorytetem i najwyraźniej nie mieliśmy innego wyjścia.

Angielski klub w komunikacie zaznaczył, że Legia nie reagowała na liczne prośby o współpracę dotyczącą jej kibiców, którzy zamierzali stawić się na meczu.

„Od klubu gości nie otrzymano żadnego wsparcia w rozwiązaniu kwestii bezpieczeństwa kibiców gości przybywających na Villa Park” – napisano.

Jak dodano, angielski klub wielokrotnie, łącznie z porankiem w dniu spotkania, wspólnie z UEFA i wszystkimi odpowiednimi służbami zgłaszał Legii obawy, że jej kibice bez biletów spróbują dostać na Villa Park.

„Aston Villa zdecydowanie potępia zachowanie kibiców i dziękuje policji w West Midlands za jej profesjonalizm w tych trudnych okolicznościach” – podsumowano.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.