Klasa okręgowa Lublin. Dwa sparingowe zwycięstwa LKS Stróża

W miniony weekend LKS Stróża rozegrał dwa mecze sparingowe. Oba zakończyły się zwycięstwami podopiecznych Pawła Milewskiego.

W sobotę przeciwnikiem LKS-u była Iskra Krzemień, występująca w lubelskiej A-klasie. Spotkanie zakończyło się hokejowym wynikiem 5:4, co już staje się tradycją w grach kontrolnych zespołu ze Stróży.

Na boisku widać było sporo chaosu, jednak w drugim meczu z rzędu udało nam się podnieść po straconym golu.
Cieszą z pewnością pierwsze bramki młodego Kasicy, niepokoi natomiast podejście niektórych zawodników – krótko skomentował spotkanie szkoleniowiec Paweł Milewski.

LKS Stróża – LKS Iskra Krzemień 5:4 (2:1)

Sklad LKS: Mazur-Wnuk, Szpyra, Bryczek, K. Kowalik, zaw. Testowany I, Szczuka, Chruściel, Kasica, Wtykło, zaw. Testowany II

Ponadto zagrali: Zaw. Testowany III

Bramki dla LKS: D.Szczuka(3), M.Kasica (2).

W niedzielę LKS Stróża zmierzył się z B-klasowym GLKS-em Polichna. W tym spotkaniu przewaga bardziej doświadczonego przedstawiciela klasy okręgowej nie podlegała dyskusji. O ile jeszcze w pierwszej połowie zespół z Polichny próbował stawiać opór drużynie Pawła Milewskiego, o tyle w drugiej połowie LKS urządził sobie ostre strzelanie. Po przerwie padło aż siedem bramek.

Paweł Milewski docenił postawę rywali mówiąc: Dziękujemy naszym dzisiejszym przeciwnikom za mecz. Ich postawa, zwłaszcza w pierwszej połowie, była dla nas godnym przykladem do naśladowania.

Szkoleniowiec podkreślił również, że duża część jego podopiecznych wybiegała w weekend 180 minut.

LKS Stróża – GLKS Polichna 9:0 (2:0)

Skład LKS Stróża: Mazur – Wtykło, K.Kowalik, Wnuk, Kasica, Zaw. Testowany III, Siudy, Szczuka, Zaw. Testowany I, Zaw. Testowany II, Śledź.