Kolejne punkty dla Zorzy Wilkszyn

Piłkarze Zorzy Wilkszyn pokonali Maślice Wrocław w spotkaniu dwudziestej trzeciej kolejki rozgrywek ósmej grupy wrocławskiej B-klasy i dopisują kolejne punkty do swojego dorobku – informuje Łukasz Dubiński z Zorzy Wilkszyn, który również przygotował relację z meczu. Zapraszam.

Od początku niedzielne starcie toczone było w niezłym tempie. Aktywne były obie drużyny i każda z nich starała się torować drogę do bramki przeciwnika. Kibicie nie mogli narzekać na poziom spotkania, ale na jakość strzałów już tak. Obie drużyny miały rozregulowane celowniki, przez co bramkarze nie byli zbytnio zmuszani do pracy. Niemoc udało się przełamać dopiero przed przerwą, kiedy zawodnik Zorzy został sfaulowany z polu karnym graczy z Maślić i sędzia podyktował jedenastkę, która została zamieniona na gola do szatni.

W drugiej części spotkania gra przyśpieszyła, bo każdy chciał wyjść zwycięsko z tego pojedynku. W środku pola toczyło się sporo walki fizycznej i obie drużyny podkręciły tempo. Zwycięsko z tej zaciętej walki w 67 minucie wyszła Zorza Wilkszyn strzelając kolejnego gola zespołowi z Maślic. Pięć minut później bramkarz Zorzy popełnił błąd i zagrał ręką poza polem karnym za co sędzia ukarał go czerwonym kartonikiem i zawodnik musiał opuścić boisko. Bramki Wilkszyna musiał od tego momentu bronić gracz z pola. Po tej akcji zawodnicy Maślic przejęli nieco inicjatywę i kilkukrotnie postraszyli Zorzę pod ich bramką, jednak bez zarzutów spisywała się obrona gości, która dowiozła wygraną do końca.

Maślice Wrocław – Zorza Wilkszyn 0:2 (0:1)

Bramki dla Zorzy:

Rafał Winograd – 45’

Adrian Wątor – 67’

***

16 czerwca została rozegrana jeszcze 24 kolejka wrocławskiej B-klasy, w której Zorza Wilkszyn miała podejmować drużynę Dromex Piersno, ale do spotkania finalnie nie doszło, ponieważ drużyna z Piersna wycofała się z rozgrywek po rundzie jesiennej, więc piłkarze z Wilkszyna mogli odpocząć i cieszyć się z dodatkowych 3 punktów na koncie za to spotkanie.

Drużyna Zorzy Wilkszyn zajmuje aktualnie 6. miejsce w klasyfikacji ligowej z 41 punktami na koncie. W następnej kolejce wilkszyńska Zorza zmierzy się z drużyną Błyskawica Lenartowice. Spotkanie odbędzie się w niedzielę 20 czerwca o godzinie 15:00 w Lenartowicach.