Kolejny klub nie wpuści na trybuny kibiców Wisły Kraków

Zagłębie Sosnowiec poinformowało, że zorganizowana grupa kibiców Wisły Kraków nie zostanie wpuszczona na trybuny stadionu ArcelorMittal Park na mecz 31. kolejki Fortuna 1 Ligi, który odbędzie się 6 maja.

Decyzja wiąże się z wydarzeniami podczas turnieju piłkarskiego w Radłowie, który zorganizowali kibice Unii Tarnów w sierpniu 2023 roku. Doszło tam do zadymy z udziałem kibiców Unii, Wisły Kraków oraz Zagłębia Sosnowiec i BKS-u Bielsko-Biała. Wówczas śmierć poniósł fan ostatniego z wymienionych zespołów. Od tego czasu wśród klubów Fortuna 1 Ligi trwa bojkot fanów Wisły Kraków. Sympatycy „Białej Gwiazdy” nie są wpuszczani na trybuny podczas wyjazdowych spotkań swego zespołu. 

Oświadczenie Zagłębie Sosnowiec:

„Uprzejmie informujemy, że zgodnie z decyzją Zarządu klubu Zagłębie S.A., na podstawie pkt. 1 Uchwały nr II/85 z dnia 20 lutego 2013 roku; zm. Uchwała nr VII/107 z dnia 12 lipca 2019 roku, jako klub gospodarz meczu piłki nożnej 31 kolejki rozgrywek Fortuna 1 Liga, w którym w dniu 6 maja 2024 roku, zmierzą się drużyny „Zagłębie” Sosnowiec i „Wisła” Kraków, nie przyjmiemy zorganizowanej grupy kibiców drużyny „Wisła” Kraków.

 Powyższa decyzja ma związek z realnymi, udokumentowanymi przesłankami wskazującymi na możliwość zaistnienia zagrożeń dla bezpieczeństwa uczestników i przebiegu ww. meczu piłki nożnej oraz organizowanej w związku z nim imprezy masowej, mającej odbyć się na terenie Stadionu Piłkarskiego ArcelorMittal Park w Sosnowcu przy ulicy Gen. Mariusza Zaruskiego 2.”

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.