fbpx

Komunikat Śląska Wrocław w sprawie wynagrodzeń

W okresie zawieszenia rozgrywek PKO Ekstraklasy, Śląsk Wrocława przyjął zasady redukcji wynagrodzeń pierwszej drużyny zgodne z uchwałą Rady Nadzorczej Ekstraklasy SA – informuje biuro prasowe klubu.

W marcu, po decyzji o wstrzymaniu rozgrywek ligowych i w konsekwencji nagłej utracie możliwości uzyskiwania przychodów przez klub, piłkarze Śląska zaakceptowali rozwiązanie przejściowe, jakim było zamrożenie części ich zarobków. W geście solidarności zgodę na obniżenie swoich pensji wyrazili również wszyscy pracownicy klubu.

Obecnie we wrocławskim klubie  wprowadzeno programu czasowej redukcji wynagrodzeń. Opiera się on na zasadach przyjętych przez Radę Nadzorczą Ekstraklasy SA.

Zdecydowana większość piłkarzy zaakceptowała porozumienie z klubem, przyjmując warunki tymczasowej obniżki pensji.

– Wspólnie mierzymy się z tą nadzwyczajną sytuacją, dlatego dziękuję tym zawodnikom za zrozumienie i kolejną oznakę solidarności z klubem. Szczególnie chciałbym podkreślić rolę, jaką w tym złożonym procesie odegrała rada drużyny oraz piłkarze silnie związani ze Śląskiem, noszący w przeszłości kapitańską opaskę: Krzysztof Mączyński, Piotr Celeban, Wojciech Golla, Mariusz Pawelec i Kamil Dankowski. Swoim zaangażowaniem w czasie naszych rozmów potwierdzili, co oznacza „bycie liderem”, nie uciekając w tym trudnym momencie od odpowiedzialności – powiedział Piotr Waśniewski, prezes zarządu Śląska Wrocław.

 

Źródło: Biuro prasow Śląska Wrocław

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.