fbpx

Koniec wspaniałej pucharowej przygody Prawobrzeża Świnoujście. Porażka w rzutach karnych

Prawobrzeże Świnoujście zakończyło swoją fantastyczną przygodę z rozgrywkami Pucharu Polski ZZPN. W V rundzie uległo w rzutach karnych wyżej notowanemu rywalowi, występującej w IV lidze zachodniopomorskiej Iskierce Szczecin.

Prawobrzeże Świnoujście awansowało do V rundy Pucharu Polski ZZPN i już ten fakt został uznany jako największe osiągnięcie klubu. Działacze klubu podkreślali jednak przed meczem, że chcą, aby pucharowa przygoda trwała dalej. Zabrakło niewiele… Zawodnicy ze Świnoujścia ulegli IV-ligowej Iskierce Szczecin dopiero w rzutach karnych.

Zespół Prawobrzeża od 53 minuty grał z przewagą jednego zawodnika, po czerwonej kartce dla zawodnika gości, Oskara Tarnowskiego. Jak relacjonują przedstawiciele klubu ze Świnoujścia, od tego momentu to Iskierka przejęła inicjatywę. Tylko fantastycznym interwencjom bramkarza Adriana Woźniaka, gospodarze zawdzięczają fakt, że spotkanie nie zakończyło się w regulaminowym czasie.

Nie ulega wątpliwości że wygrała lepsza drużyna. Rywale mogli imponować postawą po stracie zawodnika. Grając w osłabieniu przez większość drugiej połowy, zamiast bronić remisu i oczekiwać na rzuty karne, rozgrywali piłkę praktycznie na naszej połowie. Zespół Iskierki prezentował momentami bardzo miły dla oka futbol – mówi przedstawiciel Prawobrzeża.

Tym razem się nie udało, ale możemy być dumni z występu naszych piłkarzy zarówno w dzisiejszym meczu jak i w tegorocznych rozgrywkach Pucharu Polski. Mam nadzieję, że doświadczenie zebrane w występach przeciwko wyżej notowanym zespołom, przyniesie wiele korzyści w rozgrywkach ligowych – podsumowuje.

Należy dodać, że w serii rzutów karnych zwycięstwo Iskierce zapewnił Tomasz Trela, który najpierw obronił rzut karny, a potem zdobył zwycięską bramkę.

Nowością podczas tego spotkanie był fakt wyprowadzania zawodników na murawę przez młodych adeptów futbolu z Prawobrzeża. Wielka frajda dla maluchów, co widać na zdjęciach poniżej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Prawobrzeże Świnoujście – Iskierka Szczecin 0:0, rzuty karne 2:4

Skład Prawobrzeża: Woźniak – Wnuk, Damazyn, Górski (46 Fabiszewski), Bątkowski (46 Bartosewicz), Kożyb (75 Łoś ), Krawczyk (69 Kozłowski), Mądry, Siwiec, Maćkowski, Jaracz.

 

Pierwsze ligowe spotkanie zespołu ze Świnoujścia już za dwa tygodnie. Rywalem będzie Iskra Golczewo.

Grafika  https://www.facebook.com/prawobrzezeswinoujscie/

Zdjęcia: Ewelina Herman

Zapraszam do zabawy w Galaktycznego Typera, w którym będzie można typować mecze niższych lig. Pojawią się w nim również spotkania Prawobrzeża Świnoujście. Typer jest darmowy, zero kosztów rejestracji, zabawa przednia. Zapraszam. Więcej informacji tutaj.

Grzegorz Sawicki

 

 

 

 

 

 

 

 

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.