Kosta Runjaić po porażce z Molde. „Wciąż jesteśmy w grze”

Legia Warszawa przegrała 2:3 z Molde FK w pierwszym meczu rundy play-off fazy pucharowej Ligi Konferencji Europy UEFA.

Trener Kosta Runjaić: 

– Wyszliśmy z bardzo trudnej grupy, za nami pierwsze spotkanie w fazie pucharowej. To był trudny mecz, którego nie zaczęliśmy tak jak chcieliśmy. Popełniliśmy proste błędy, po 25 minutach przegrywaliśmy trzema golami. Będziemy to analizować. Druga połowa to już zupełnie inna energia w drużynie. Nie strzeliliśmy trzeciego gola, ale wciąż jesteśmy w grze i mamy realną szansę przejść do kolejnej rundy.

– Nie będę teraz oceniał występów pojedynczych piłkarzy, przed nami analiza. Oczywiście Qendrim Zyba miał trudny debiut. Straciliśmy trzy gole i zdecydowałem się zmienić go po pierwszej połowie. To dobry zawodnik, który będzie pasował do naszego stylu gry. Potrzebuje jeszcze trochę czasu. Nigdy nie ma dobrej odpowiedzi na pytanie, kiedy zawodnik powinien zadebiutować. Na konferencji przed meczem mówiłem, że zwrot informacji na temat dyspozycji zawodników otrzymamy po kilku meczach. Teraz jest czas na analizę i sprawdzenie jak dany zawodnik funkcjonuje z innymi graczami na boisku.

– Straciliśmy łatwe gole. Oczekuję od Kacpra Tobiasza lepszego zachowania w takich sytuacjach, ale to wciąż najmłodszy bramkarz w rozgrywkach. Za nami osiemnaście miesięcy dobrej współpracy i wielokrotnie nam pomagał. Jeden mecz nie zdecyduje o obsadzie bramki. Może w pewnym momencie dam szansę Dominikowi Hładunowi, nie wiem. Takie dywagacje teraz nam nie pomagają. Wierzę w Kacpra Tobiasza, on cały czas się rozwija, ale będzie popełniał błędy, bo takie rzeczy zdarzają się młodym bramkarzom. Nie chodzi tylko o golkipera, ale też o dyspozycję innych zawodników. Nie broniliśmy dobrze. Steve Kapuadi też popełnił błąd przy stracie gola. W wywiadzie dla telewizji przytoczyłem przykłady AS Romy i Ludogorca – drużyn, które wysoko przegrały na sztucznej murawie w ostatnim czasie. Na takiej nawierzchni trzeba złapać odpowiedni rytm, nam w pierwszej połowie to się nie udało, ale w końcu złapaliśmy ten rytm. Wierzę, że awans do kolejnej rundy jest możliwy.

fot. Mateusz Kostrzewa / Legia.com

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.