Kostja Runjaić po sparingu Legii z RB Salzburg: To pewnego rodzaju lekcja i nauka dla nas

W drugim meczu kontrolnym podczas letniego zgrupowania w Austrii, piłkarze Legii przegrali z Red Bull Salzburg 2:3. Bramki dla stołecznej drużyny w pierwszej połowie spotkania zdobyli Josue i Ernest Muci.

Trener Kosta Runjaić:

– W pierwszej połowie pokazaliśmy wiele rzeczy, które przygotowaliśmy na treningach. Zdobyliśmy dwie piękne bramki. Nie wiem, czy był spalony przy trzeciej. W drugie połowie straciliśmy łatwe bramki – to potwierdzały statystyki z ubiegłego sezonu. Rzut karny, stałe fragmenty gry.

Nie potrafiliśmy utrzymać dobrego rytmu, dlaczego przegraliśmy. To pewnego rodzaju lekcja i nauka dla nas. Dobry przeciwnik, który ma fantastyczną młodzież, stabilną filozofii i sposób selekcji zawodników.

Bartosz Kapustka ma wizytę kontrolną u swojego lekarza w Berlinie, dlatego opuścił zgrupowanie. Nie ryzykujemy z jego zdrowiem.

Legia Warszawa – Red Bull Salzburg 2:3 (2:0)

Bramki: Josue (1′), Muci (19′) – Sesko (59′, 61′), Adamu (64′)

Skład Legii: Tobiasz (Miszta 46′) – Jędrzejczyk, Rose (Johansson 63′), Nawrocki (Abu Hanna 63′), Ribeiro – Kharatin (Slisz 63′) – Kastrati (Yakshibaev 63′), Josue (Celhaka 63′), Muci (Sokołowski 46′), Pich (Strzałek 63′) – Kramer (Lopes 63′)

Skład RB Salzburg (wyjściowy): Mantl – Vallci, Diambou, Baidoo, Ulmer – Atiabou, Tijani, Kameri, Hofer – Reischl, Simić