fbpx

Kraków A-klasa gr.III. Kabel Kraków: Kończący się rok na zawsze przejdzie do historii reaktywowanego klubu

Kolejne podsumowanie, tym razem z Krakowa. Reaktywowany Kabel w czerwcu zaliczył awans do A-klasy, w której zaliczył bardzo dobrą rundę jesienną.

Zespół prowadzony przez Bartłomieja Janeczka po rundzie jesiennej zajmuje czwarte miejsce w tabeli. 6 zwycięstw, 3 remisy i 4 porażki dały w sumie 21 punktów. W tabeli panuje niesłychany tłok, co gwarantuje wielkie emocje podczas rundy rewanżówej. Dorobek Kabla Kraków z pewnością mógł być jeszcze okazalszy, ale zespół dostał lekkiej zadyszki w drugiej części jesiennych zmagań. Podopieczni trenera Janeczka do dobrych wyników ligowych, dorzucili również sukcesy w Pucharze Polski.

Oddaję głos przedstawicielowi Kabla Kraków, który opowiedział mi o przebiegu jesiennych występów zespołu.

Kończący się rok na zawsze przejdzie do historii reaktywowanego Kabla. Drużyna w czerwcu 2019 roku zapewniła sobie awans i do sezonu 2019/2020 przystąpiła już jako beniaminek A-klasy. Kabel trafił do grupy III, którą można określić jako „Krakowską”, gdyż ponad połowa klubów występująca w tej lidze swą siedzibę ma właśnie w Krakowie. W zespole zaszło kilka rotacji, ale trzon drużyny nie uległ zmianie, więc sympatycy „niebieskich” mogli optymistycznie patrzeć na zbliżający się sezon mając w pamięci dobrą postawę drużyny w pierwszym sezonie po reaktywacji klubu.

Kabel w rundzie jesiennej toczył rywalizację na dwóch frontach – zarówno ligowym, jak i w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu regionalnym. Pierwsza część rundy jesiennej to świetna postawa „kablarzy”, którzy okazali się rewelacją Pucharu Polski na szczeblu okręgowym, odpadając dopiero z faworyzowaną drużyną KS Wieczysta Kraków w grze o ¼ finału. Kabel dobrze wszedł także w sezon ligowy i szybko zadomowił się w czołówce obok takich drużyn jak Zwierzyniecki KS, Bieżanowianka czy Cedronka Wola Radziszowska. Tabela szybko się spłaszczyła, gdyż w drugiej połowie rundy jesiennej faworycie zaczęli gubić punkty. Najlepiej w tej sytuacji poradzili sobie zawodnicy KS Zwierzyniecki, którzy zdobyli 31 pkt i liderują w tabeli. Trzeba jednak pamiętać o niewielkich różnicach punktowych na półmetku sezonu. Sprawia to, iż runda rewanżowa zapowiada się niezwykle ciekawie i nic tak naprawdę nie jest jeszcze pewne – zarówno w kwestii awansu, jak i utrzymania.

Kabel natomiast po bardzo dobrej grze i regularnym zdobywaniu punktów w sierpniu i na początku września, niestety zanotował słabszą drugą połowę rundy i w ostatnich 5 meczach ligowych zdobył tylko 3 pkt. Zawodnicy trenera Bartłomieja Janeczka na pewno nie mogli narzekać na brak gry, gdyż dobra postawa w pucharze i kalendarz ligowy sprawiły, iż w tylko w wrześniu zawodnicy Kabla aż 9-krotnie rywalizowali o zwycięstwo rozgrywając mecze co 2-3 dni. Ostatecznie Kabel zakończył ligową jesień na czwartej pozycji z bilansem 21 punktów. Na wiosnę drużyna powinna poprawić wynik punktowy z rundy jesiennej, a jak pokazały mecze ligowe i pucharowe potyczki, zawodników z Parkowej stać na dobrą i efektowną grę więc należy mieć nadzieję, że na wiosnę zobaczymy Kabel grający tylko „energetyczny” i skuteczny futbol.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link do tabeli rozgrywek http://www.90minut.pl/liga/1/liga11042.html

******

Przed drużyną Kabla Kraków okres przygotowawczy, o którego przebiegu postaram się informować. Runda wiosenna zapowiada się bardzo ciekawie. Czy podopiecznych Bartłomieja Janeczka stać na włączenie się do walki o awans? Mądrzejsi w tej kwestii z pewnością będziemy za kilkanaście tygodni po pierwszych meczach rewanżowych. Niestety, przerwa zimowa w rozgrywkach jest tak długa…

Zdjęcia: Kabel Kraków

Grzegorz Sawicki

 

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.