KS Gwoździany rozpoczyna wiosenne zmagania w lublinieckiej Klasie B

KS Gwoździany meczem z Pokojem Sadów rozpocznie rundę wiosenną w rozgrywkach Klasy B Lubliniec. O nastrojach, kadrze, nowych twarzach w zespole opowiedział Krzysztof Bigas, prezes klubu.

Krzysztof Bigas:

Przed nami pierwszy wiosenny mecz ligowy, w którym naszym rywalem będzie Pokój Sadów zajmujący czwarte miejsce w tabeli B klasy Lubliniec.

W czasie przerwy zimowej naszym szkoleniowcem został Grzegorz Knopik, który swoją trenerską przygodę zaczynał z młodzikami KS Gwoździany, a następnie prowadził taką grupę w Starcie Dobrodzień. Grzegorz był także asystentem trenera Adama Jelonka, a później samodzielnie prowadził zespół seniorów z Dobrodzienia.

Przed rundą rewanżową zgłosiliśmy do gry pięciu nowych zawodników: Macieja Ciupka, Karola Kandorę, Kamila Paszewskiego, Adriana Mirgę oraz trenera Knopika. Cała piątka wcześniej reprezentowała barwy wspomnianego już wcześniej Startu. Maciej, Karol i Kamil zostali pozyskani na podstawie zwolnienia po 12-miesięcznej karencji w rozgrywkach piłkarskich. Adrian przeszedł jako wolny zawodnik, który ostatni mecz rozegrał w maju ubiegłego roku. Trener Grzegorz zmienił przynależność klubową na podstawie transferu definitywnego. Do zespołu dołączy jeszcze przynajmniej jeden zawodnik, ale o tym dokładnie poinformujeą gdy wszystkie formalności zostaną załatwione.

Jako wolni zawodnicy odeszli z klubu Karol Matusek, który będzie reprezentował barwy A-klasowej Unii Lisowice, a także Dawid Budzik do naszego niedzielnego rywala – Pokoju Sadów.

Swoją przygodę z zieloną murawą zakończył Denis Andraczek, który w szaro-czerwonych barwach rozegrał 33 spotkania i strzelił jedną bramkę.

W imieniu całego zarządu dziękuję Panowie za grę.

Na 35 uprawnionych do gry zawodników chęć do gry i treningów wyraziło 19:

Andraczek Krystian

Błaszczyk Łukasz

Błaszczyk Marcin

Ciupek Maciej

Faj Mateusz

Hadyk Krzysztof

Kandora Karol

Mirga Adrian

Mrugala Artur

Mrugala Martin

Ortman Mateusz

Paszewski Kamil

Polok Patryk

Popanda Adam

Ryndała Marcin

Stets Dmytro

Strzoda Kamil

Tarara Adrian

Knopik   Grzegorz

Ponadto do rundy wiosennej zgłosiliśmy zespół młodzika. Drużyna ta w najbliższej rundzie będzie występowała pod nazwą Pogoń Pludry/KS Gwoździany. Aktualnie podjęliśmy takie działania, żeby dzieciaki z Pluder mogły występować w rozgrywkach ligowych. W tej kwestii sytuacja jest bardzo rozwojowa i zmierza w bardzo dobrym kierunku. Staram się mówić o potwierdzonych informacjach, a reszta na razie byłaby tylko spekulacją. Na pewno będzie ciekawie.

****

KS Gwoździany po rundzie jesiennej zajmuje ostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem zaledwie czterech punktów.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.