Kto wygra Ekstraklasę? Ekspert wyliczył, matematyka nie kłamie

Na cztery kolejki przed końcem sezonu liderem Ekstraklasy jest Jagiellonia Białystok. Według wyliczeń, których dokonał Paweł Mogielnicki z portalu „90minut.pl”, to właśnie Duma Podlasia jest największym faworytem do zdobycia tytułu mistrza Polski.

Jagiellonia ma cztery punkty przewagi nad Lechem Poznań i pięć nad Górnikiem Zabrze. Wyliczeń szans na mistrzostwo Polski dokonał na portalu „X” Paweł Mogielnicki z „90minut.pl”.

Według redaktora naczelnego tego serwisu „Jaga” zostanie mistrzem Polski na 83.7%. Drugi w tym zestawieniu Lech Poznań ma 8.3% szans. Trzeci w rankingu Górnik Zabrze mistrzem Polski będzie na 4.4%. Zabrzanie wiosną są najlepszą drużyną Ekstraklasy i dzięki serii 4 wygranych meczów z rzędu wskoczyli na podium w ligowej tabeli. 

Matematyczne szanse na mistrzostwo Polski:

  1. Jagiellonia Białystok 83,7%
  2. Lech Poznań 8,3%
  3. Górnik Zabrze 4,4%
  4. Śląsk Wrocław 1,7%
  5. Legia Warszawa 1,0%
  6. Raków Częstochowa 0,6%
  7. Pogoń Szczecin 0,2%

Do końca rozgrywek pozostały cztery kolejki.  Jagiellonia zmierzy się w nich ze Stalą Mielec (W), Koroną Kielce (D), Piastem Gliwice (W) oraz Wartą Poznań (D). Lech zagra z Ruchem Chorzów (W), Legią Warszawa (D), Widzewem Łódź (W) i Koroną Kielce (D). Górnik Zabrze natomiast zmierzy się z Cracovią (W), Stalą Mielec (D), Puszczą Niepołomice (D) oraz Pogonią Szczecin (W).

Źródło: Paweł Mogielnicki/90minut.pl

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.