Lech Poznań rozpoczął współpracę z Double Pass

Double Pass to międzynarodowa firma zajmująca się szkoleniem klubów, federacji oraz lig w zakresie optymalizacji systemu rozwoju młodych zawodników oraz akademii. Od tego sezonu Belgowie współpracują również z Lechem Poznań.

Double Pass działa na piłkarskim rynku od 2002 roku. W przeciągu niespełna dwudziestu lat współpracowali z ponad tysiącem klubów w tym z dziesięcioma federacjami.

– Działamy na całym świecie, nasz system rozwijania talentów stosujemy w różnych ligach i ponad 20 krajach. W ostatnich dwóch latach pracowaliśmy dla FIFA, wcześniej współpracowaliśmy z Bundesligą przez osiem lat, pracowaliśmy w Premier League dla wielu klubów. Jesteśmy znani w środowisku klubowym – mówi dyrektor ds. piłki nożnej, Hans Vander Elst.

– Podpisaliśmy kontrakt z klubem na jeden sezon. Przyjedziemy tutaj pięć razy, zawsze na trzy dni, odwiedzimy Wronki i Poznań. Będziemy pracować z trenerami, chcemy przyglądać się ich sesjom treningowym. Pomiędzy wizytami mamy w planie przeprowadzenie sesji internetowych poprzez webinary, więc tych spotkań będzie zdecydowanie więcej – wyjaśnił Vander Elst.

Pierwsze spotkanie miało miejsce w ubiegłym tygodniu.

– Głównym celem naszego przyjazdu jest poznanie ludzi, infrastruktury, ludzi zarządzającymi tym klubem, ich oczekiwań względem nas. Po tym nastąpi napisanie raportu, zdefiniowanie kolejnych kroków – mówi Stig Meylemans, menedżer ds. rozwoju piłki nożnej.

– Zdajemy sobie sprawę z tego, że nasza akademia znajduje się w ścisłej krajowej czołówce, ale cały czas chcemy się rozwijać i korzystać z wcześniej nieużywanych narzędzi, które w Polsce nie są aż tak powszechne. DoublePass to organizacja o dużej wiedzy i ogromnym doświadczeniu w zakresie szkolenia i spraw związanych z nowoczesnym futbolem oraz innowacyjnymi metodami. Dążymy do sięgania po rozwiązania, który pozwolą wznieść nasze umiejętności w kategorii między innymi wprowadzania młodych zawodników do dorosłej piłki na jeszcze wyższy poziom – zaznacza dyrektor sportowy Akademii Lecha Poznań, Marcin Wróbel.

Pracownicy Double Pass zgodnie potwierdzają, że są zadowoleni ze swojej wizyty w Poznaniu.

– Widzieliśmy dużo inwestycji, które są w budowie, na które trzeba poczekać. Fajnie zobaczyć, jak infrastruktura ewoluuje, mam na myśli Skills Lab we Wronkach czy boiska w Popowie. Widzimy, że to się rozwija i to bardzo fajnie być częścią tego projektu, cieszymy się, że możemy pomóc w rozwoju – zakończył Vander Elst.

Źródło: Biuro prasowe Lecha Poznań

lechpoznan.pl/fot. Maciej Springer

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.