fbpx

Legionowska Liga Futbolu. Startuje druga edycja

Już 12 stycznia startuje druga edycja Legionowskiej Ligi Futbolu.

Założeniem strony Galaktyczny Futbol była promocja amatorskiej piłki nożnej. Idąc tym torem chcę przedstawiać wiadomości nie tylko z boisk ligowych, ale również z turniejów organizowanych przez tzw. „futbolowych zapaleńców”. Dziś przybliżę Legionowską Ligę Futbolu, której druga edycja startuje już 12 stycznia.

Przeglądając internetowe strony w poszukiwaniu ciekawych piłkarskich pomysłów i inicjatyw niekoniecznie z pierwszych stron gazet, natrafiłem na informację o wspomnianej na wstępie lidze. Skontaktowałem się z panem Łukaszem Wojnowskim, jednym z organizatorów Legionowskiej Ligi Futbolowej, który udzielił mi krótkiej wypowiedzi na temat tych rozgrywek.

Legionowska Liga Futbolu powstała przed rokiem i obecnie startujemy z drugą edycją. Są to rozgrywki prowadzone wyłącznie na hali, od stycznia do marca. Pierwszą edycję wygrała drużyna T.N.Footroll (zdjęcie poniżej), w finale pokonując JNA Radosny Football. Trzecie miejsce zajęła drużyna Hej Wesele.

Podobnie jak przed rokiem, w obecnej edycji również mamy 10 drużyn. Obecny skład ligi to drużyny: JNA Radosny Football, Pocisk Legionowo, Balanga, 2 Grubych i reszta chudych, SPEED, Weterani, Tanatos, Galaktyczny Melanż, Junit Legionowo i Stara Gwardia Białołęki. Same rozgrywki charakteryzują skróty z meczów (każda drużyna otrzymuje minimum 3 skróty z własnych meczów w trakcie dziwięciu kolejek) oraz nagradzane voucherami do restauracji konkursy na gola kolejki (głosowanie trwa przez 2 dni na facebooku po publikacji naszego filmu).

Regulamin i terminarz

W pierwszej edycji podczas rundy zasadniczej zespoły rywalizowały ze sobą systemem każdy z każdym. Po jej zakończeniu zostały rozegrane play-offy.  W tegorocznych rozgrywkach organizatorzy postanowili zrezygnować z tej fazy rozgrywek.

Liga jest zorganizowany w sposób profesjonalny. Naszym celem jest utrzymanie możliwie jak najwyższego standardu w prowadzenia amatorskiej ligi – to stwierdzenie możemy uznać za motto rozgrywek.

Legionowska liga posiada własną stronę internetową. Jest też „mocno” obecna w mediach społecznościowych.

Znamy już terminarz rozgrywek, który został zamieszczony na oficjalnej stronie ligi.

Zestaw par pierwszej kolejki

12.01.2020

10:00 Dwóch grubych i reszta chudych – Balanga

11:00 Weterani – Galaktyczny Melanż

12:00 SPEED – Tanatos

13:00 Stara Gwardia Białołęki – Junit Legionowo

14:00 Pocisk Legionowo – JNA Radosny Football

 

Pełny terminarz dostępny pod linkiem http://legionowskaligafutbolu.pl/?p=6491

 

 

Ze swojej strony zachęcam do odwiedzania mediów społecznościowych Legionowskiej Ligi Futbolu, na których zamieszczane będą aktualne informacje dotyczące rozgrywek.

https://www.youtube.com/channel/UCgpmwvqY3anhOYgfib2OfTg

https://www.facebook.com/LegionowskaLigaFutbolu/

https://twitter.com/LFutbolu

 

Grzegorz Sawicki

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Jedna odpowiedź do “Legionowska Liga Futbolu. Startuje druga edycja”

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.