Leśnik Łącza. „Runda jesienna pokazała, że przed nami jeszcze wiele pracy”

Leśnik Łącza występuje w rozgrywkach zabrzańskiej C-klasy. Dziś na portalu zamieszczam podsumowanie rundy jesiennej z wypowiedziami trenerów tej drużyny.

Leśnik Łącza jest jednym z 63 zespołów w Polsce, które biorą udział w rozgrywkach C-klasy. Na tym szczeblu mamy sześć grup, z czego aż cztery pod egidą Śląskiego ZPN. Kilka tygodni temu zamieszczałem klasyfikację wszystkich klubów C-klasowych, w której uwzględniłem procent możliwych do zdobycia punktów (Link TUTAJ). W tym rankingu Leśnik Łącza zajął 25. miejsce mając w dorobku 17 punktów zdobytych w 10 meczach (56,66%)

W ligowej tabeli zabrzańskiej C-klasy po rundzie jesiennej Leśnik zajmuje trzecią lokatę. Strata do lidera (Burza II Borowa Wieś) wynosi aż 13 „oczek”. Do wicelidera (Tempo II Paniówki) zawodnicy z Łączy tracą osiem punktów. Czy dorobek Leśnika mógł być okazalszy? Zarówno pierwszy trener Sebastian Kancy, jak i jego asystent Marek Kloze, zgodnie twierdzą, że tak. W kilku spotkaniach drużynie zabrakło po prostu piłkarskiego szczęścia.

Leśnik może pochwalić się bardzo dobrą grą w defensywie. Zaledwie 11 straconych bramek stawia obronę drużyny z Łączy na trzecim miejscu w zabrzańskiej C-klasie. Tylko dwa pierwsze zespoły w tabeli mniej razy wyjmowały piłkę z siatki (10).

Analizując suche liczby rzuca się w oczy zbyt niska skuteczność. 20 goli po stronie zysków, to zbyt mało jak na potencjał jaki drzemie w zespole Leśnika. Aż sześć drużyn zdobyło więcej bramek. Z pewnością gra w ofensywie będzie głównym elementem, nad którym obaj szkoleniowcy będą mocno pracować z zawodnikami podczas zimowej przerwy.

Jak oceniają rundę jesienną w wykonaniu swego zespołu obaj trenerzy Leśnika Łącza?

Sebastian Kancy ( I Trener): W tym trudnym czasie pandemii drużyna była dobrze przygotowana pod względem fizycznym do rundy jesiennej sezonu 2020/2021. W okresie przygotowawczym zajęcia treningowe odbywały się dwa razy w tygodniu. Zagraliśmy dużo spotkań kontrolnych, co dało odpowiedni efekt w całej rundzie. Było duże zaangażowanie zawodników w każdy rozegrany mecz mistrzowski, potrafiliśmy sobie stworzyć sytuacje bramkowe w każdym spotkaniu. W niektórych meczach zabrakło szczęścia, opanowania emocji, żeby zdobyć bramkę. Często zbyt krótka ławka rezerwowych nie pozwalała odwrócić losów spotkania. Pragnę podziękować Markowi (Kloze), Grzegorzowi (Lasakowi), Piotrkowi (Marondlowi) i wszystkim zawodnikom za dobrą robotę oraz całemu zarządowi za pozyskanie środków finansowych na bieżące utrzymanie i pomoc przy organizowaniu zawodów.

Marek Kloze (II Trener): Dotarliśmy do końca rundy jesiennej. Myślę, że możemy być zadowoleni z wyników jakie osiągnęła nasza drużyna. Często bardzo dobre mecze przeplataliśmy ze znacznie słabszymi. Niestety nie możemy zapomnieć o meczach, które mogliśmy wygrać. Z powodu zignorowania przeciwnika, jak i braku spokoju w czasie gry zakończyły się one dla nas przegraną. Były również takie mecze, w których nie sprzyjało nam szczęście – mieliśmy sporo sytuacji, lecz nie potrafiliśmy ich wykorzystać albo błędy sędziów uniemożliwiły nam uzyskanie korzystnego wyniku. Runda jesienna dała nam odpowiedzi na wiele pytań jak również pokazała, że przed nami jeszcze wiele pracy. Jako trener chciałbym podziękować drużynie za grę i zaangażowanie, myślę że kolejna runda będzie jeszcze lepsza.

***

Pomijając sportowy aspekt, Leśnik Łącza bardzo aktywnie działa w mediach społecznościowych. Klubowy profil na Facebooku jest prowadzony w sposób w pełni profesjonalny, a jednocześnie z wielkim dystansem do siebie i tzw. przymrużeniem oka. Sympatycy klubu są na bieżąco informowani o wydarzeniach z nim związanych. Często pojawiają się również wpisy dotyczące nie tylko futbolu z Niższych Lig.

Leśnik Łącza brał udział w „Wirtualnym Pucharze GF” jako jedyny C-klasowy klub. Swoje zmagania zakończył na 1/8 finału, a pojedynek z kibicami Tatyna Dylągówka wywołał wiele emocji. Sympatyków Leśnikowi nie brakuje, co mogliśmy stwierdzić podczas wirtualnej rywalizacji.

Zachęcam do obserwowania profilu Leśnika Łącza na Facebooku. Link znajdziesz TUTAJ

***

Czytaj także:

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.