Lider drugiej grupy opolskiej klasy okręgowej ukarany odebraniem 5 punktów

Korona Krępna, lider drugiej grupy opolskiej klasy okręgowej, wiosenną rundę rozpocznie z dorobkiem pomniejszonym o pięć punktów.

Jak informuje Opolski Związek Piłki Nożnej, kara jest skutkiem niespełnienia wymogów licencyjnych pod względem posiadania drużyn młodzieżowych. Władze Korony Krępna deklarują start występów swoich adeptów futbolu już od następnego sezonu.

Zespół Korony rundę jesienną zakończył mając na koncie 54 punkty. Przewaga nad drugim w tabeli LZS-em Piotrówka wyniosła 15 „oczek”. Nawet teraz po ukaraniu Korony odebraniem pięciu punktów, jest ona najpoważniejszym kandydatem do awansu na IV-ligowy szczebel rozgrywek.

Decyzja o ukaraniu Korony Krępna spotkała się z reakcją kibiców. Zacytuję dwie wypowiedzi.

Niesprawiedliwe jest to, że klubom ucina się punkty za to, że nie mają drużyn młodzieżowych. Może po prostu nie stać klubów na prowadzenie takich drużyn? Drużyna sobie wypracowała te punkty na boisku, a „wymogi licencyjne” zabierają punkty – pisze pan Piotr w komentarzu na profilu Opolskiego Związku Piłki Nożnej.

Prowadzimy juniorskie drużyny, gdyż po musimy je prowadzić. Ten kto wprowadzał ten przepis nie wziął pod uwagę wielu czynników. Futbol w większości małych klubów ma być formą rozrywki, a nie stosowaniem się na siłę do wymysłów panów decydentów. Tak, wiem, można „iść” grać na orliku, ktoś powie, ale przecież nie o to chodzi – twierdzi pan Jarek w wiadomości przesłanej do GF.

Opolski ZPN określa sprawę jednoznacznie:

Regulamin rozgrywek jest jeden dla wszystkich, także dla tych klubów, które spełniają wszystkie wymogi licencyjne, posiadają takie drużyny i ponoszą koszty ich utrzymania.

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

Zdjęcie autorstwa Tima Miroshnichenko z Pexels

******

Czytaj też:

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Jedna odpowiedź do “Lider drugiej grupy opolskiej klasy okręgowej ukarany odebraniem 5 punktów”

  1. Jest w regulaminie zapisane, że mają być zespoły młodziezowe to ma tak być a nie przepłacanie panów piłkarzy, pseudo trenerów. Ja bym im walkowery walnął od góry do dołu.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.