Marcin Janicki nadal prezesem Pierwszej Ligi Piłkarskiej

Podczas Walnego Zgromadzenia Wyborczego Pierwszej Ligi Piłkarskiej na nową kadencję został wybrany dotychczasowy prezes Marcin Janicki, a także wiceprezesi Leszek Bartnicki i Zbigniew Prejs.

Marcin Janicki prezesem Pierwszej Ligi Piłkarskiej został w 2019 roku. Podczas środowego Walnego Zgromadzenia Wyborczego Pierwszej Ligi Piłkarskiej obecny prezes PLP został wybrany ponownie. Marcin Janicki, który od 2013 roku był wiceprezesem GKS GieKSa Katowice S.A, a w latach 2016 – 2019 pełnił funkcję prezesa w tym klubie. Od 2019 roku pełni funkcję prezesa rady nadzorczej Warty Poznań. Marcin Janicki od 2016 do 2021 roku był członkiem komisji ds. mediów i marketingu PZPN. W 2021 roku został wybrany na członka zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej. 

W skład zarządu weszło także dwóch wiceprezesów – Leszek Bartnicki i Zbigniew Prejs. Leszek Bartnicki jest absolwentem ekonomii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, który ukończył w 2006 roku. Pierwsze kroki w dziennikarstwie stawiał w redakcji „Tygodnika Kibica”. Pracował również w nSport, Orange Sport, Piłce Nożnej i Polsacie Sport. W końcu dziennikarstwo zamienił na zarządzanie. Przez pół roku był dyrektorem Chojniczanki Chojnice, a przez ponad dwa lata pełnił funkcję prezesa Motoru Lublin. Od lipca 2019 pełni funkcję prezesa GKS Tychy i od 2021 jest także członkiem Komisji ds. Rozgrywek i Piłkarstwa Profesjonalnego PZPN.  

Zbigniew Prejs jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu (1984) i w Krakowie (1988), od 1 lutego 2015 roku dyrektor Chrobrego Głogów odpowiedzialny za pion sportowy miejskiej spółki i marketing klubu. Obecnie od 2010 roku także nauczyciel akademicki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Głogowie i jeszcze wcześniej od 1981 roku oraz obecnie nauczyciel Zespołu Szkół Politechnicznych. Obecnie w PZPN jest wiceprzewodniczącym komisji finansowej.

Do składu komisji rewizyjnej Pierwszej Ligi Piłkarskiej zostali wybrani Dawid Błaszczykowski (Wisła Kraków), Bogdan Kłys (Podbeskidzie Bielsko-Biała), Piotr Sadczuk (Górnik Łęczna) oraz Tomasz Lisiński (Odra Opole).

Źródło: Biuro Prasowe Fortuna 1 Ligi


Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.