Michał Tomasikiewiecz, szkoleniowiec Portowca Gdańsk: Szkoda straconych tuż po przerwie bramek

Portowiec Gdańsk w meczu inaugurującym rundę wiosenną zremisował 2:2 z wiceliderem A-klasy Gdańsk II KS-em Mściszewice.

Zawodnicy Portowca stanęli na wysokości zadania i to oni pierwsi wyszli na prowadzenie po składnej akcji, którą wykończył lobem Damian Gapiński. Przeciwnik również miał swoje, ale do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Po zmianie stron, po dwóch błędach obrońców Portowca, szybko na prowadzenie wyszli zawodnicy KS-u Mściszewice. Jednak gospodarze nie złożyli broni szukając swoich okazji. Po rzucie wolnym pośrednim doprowadzili do remisu. Końcówka spotkania była grą otwartą, widać było, że jeden i drugi zespół chciał wygrać. Mecz zakończył się podziałem punktów.

Do meczu przystąpiliśmy bardzo zmotywowani i zdyscyplinowani, wiedząc jaki mamy cel. Po zimowych wzmocnieniach liczyłem na więcej jakości. W tym meczu pokazaliśmy tę jakość i solidną grę zespołową. Szkoda straconych bramek tuż po przerwie. Uważam, że zostaliśmy w szatni. Natomiast cieszy fakt, że obudziliśmy się i graliśmy później jak równy z równym doprowadzając do remisu.  Boli kontuzja naszej „szóstki”, Kamila Drozdowskiego, który wykonuje czarną robotę w zespole, Kamil dużo zdrowia! – powiedział Galaktycznemu szkoleniowiec Portowca Michał Tomasikiewicz.

Portowiec Gdańsk – KS Mściszewice 2:2 (1:0)

Bramki dla Portowca: Gapiński (Puto), Gapiński (Marcinowski)

Portowiec: Ogarek – Klassen, Kubinowski, Maciuński, Narloch – Drozdowski (Korecki), Szwed, Gapiński – Puto (Marcinowski), Muła (Snopkowski), Dziedziewicz.