fbpx

Najwyższe wygrane w zakładach sportowych w historii

Nie da się ukryć, że choć adrenalina i emocje z wygranej są istotne, to u bukmacherów i w kasynach online gramy przede wszystkim dla nagród. A nic tak nie rozpala wyobraźni, jak wysokie wygrane, po które można sięgnąć w rezultacie trafnego obstawienia serii wyników sportowych. Nagrody, które czekają zaś na szczęśliwców mogą być naprawdę duże, o czym przekonacie się za chwilę.

Pasjonaci wysokich wygranych mogą więc liczyć na kwoty sięgające tysięcy, a nawet milionów złotych. Jeszcze więcej niż u bukmachera można wygrać w kasynach internetowych. Nagrody w automatach z jackpotem mogą przekraczać tu bowiem miliony. Co ciekawe, niektóre z tych portali hazardowych dostępne są nawet z rejestracją bez użycia dokumentów, co jest istotne dla osób obawiających się o prywatność. Przedstawione w portalu casino online kasyna internetowe pozwalają na zakładanie konta bez weryfikacji. Podobnie zresztą robi wielu bukmacherów. Jest to ukłon w stronę graczy, którzy preferują nie przekazywać o sobie zbyt wielu danych osobowych. Nie oznacza to przy tym, że kasyna te działają na granicy prawa. Przeciwnie – wszystkie zaprezentowane w tym portalu strony hazardowe posiadają licencję. Są one też pozytywnie oceniane przez ekspertów pod względem wiarygodności i uczciwości rozgrywki.

Lucky tiny people gambling and winning money at slot machine with dollar sign. Slot machine, money game winner, jackpot win concept. Bright vibrant violet vector isolated illustration

Wysokie nagrody dostępne są zresztą nie tylko na automatach z jackpotem. Na duże wygrane można liczyć też w grach takich jak turnieje pokerowe, jak również polska ruletka na prawdziwe pieniądze, którą możemy rozgrywać z krupierem na żywo. Zasady gry online nie różnią się tutaj od tych, które znamy z kasyn stacjonarnych, choć w sieci występuje jej kilka bardziej nietypowych odmian, na przykład słynna Lightning Roulette. Ruletka jest grą przede wszystkim szczęścia, a więc kwota wygranych zależy od twoich stawek, a także umiejętności odgadnięcia, na jakim polu koła ruletki zatrzyma się kulka. Z tego względu ruletka na pieniądze jest grą przeznaczoną nie tylko dla doświadczonych graczy, ale także dla początkujących. Zobaczmy teraz, jakie rekordowe kwoty padały w zakładach sportowych na świecie i w Polsce.

Największe wygrane w zakładach sportowych na świecie

Najwyższa wygrana, jaką do tej pory odnotowano dla angielskiej futbolowej Premier League padła w 2001 roku w Staffordshire. Zdobył ją Mick Gibbs, z zawodu dekarz, który obstawił wówczas jak się wydaje niemal nieprawdopodobny zakład, z kursem 1,6 miliona do 1. Postawił on zaledwie 30 pensów, czyli około 1,5 złotego. Niemożliwe jednak się dokonało i jego niewielka inwestycja przerodziła się w fantastyczną wygraną 500 tysięcy funtów, czyli około 2,5 miliona złotych.

Stworzył on całkiem skomplikowany zakład, w którym obstawiał wiele wydarzeń jednocześnie, stawiając na jednym kuponie na mecze z czterech piłkarskich lig angielskich, znanych w tamtym czasie jako National League. Do tego obstawił także mecze ligi krykieta, a nawet pierwszej ligi angielskiej rugby. Kumulacja poskutkowała tym fantastycznym wynikiem i co ciekawe, nie był to pierwszy duży sukces tego samego typera. Zaledwie rok wcześniej udało mu się bowiem wygrać kupon z kursem 62 000:1, wygrywając 157 tysięcy funtów (ponad 800 tysięcy złotych) przy obstawieniu zaledwie 2,5 funta. Możemy się więc domyślać, że jego rekord nie był wcale tylko przypadkiem, ale że ten gracz stosował już strategię, skoro udało mu się dwukrotnie zdobyć wygraną, którą pragnęłoby zdobyć wielu typerów.

Znamy także największą wygraną na pojedynczym zakładzie. Inny angielski gracz, który wolał pozostać anonimowy, poprawnie przewidział wynik meczu z kursem 5000:1. Tak wysoki kurs bukmacherzy oferowali za postawienie na zdobycie mistrzostwa przez Leicester City w sezonie 2015/16, co na początku sezonu wydawało się zupełnie nieprawdopodobne. Wiemy, że jeden z typerów zgarnął 72 tysiące funtów (370 tysięcy złotych) stawiając zaledwie 5 funtów, a wygrana mogłaby być wyższa, gdyby nie wycofał się z nią przed końcem sezonu. Oczywiście nie wszyscy są takimi szczęśliwcami, bowiem zarówna bukmacherzy, jak i kasyna zarabiają na sporcie, korzystając z wpłat graczy, którzy przegrywają albo z innych źródeł dochodów.

Najwyższe Wygrane w Zakładach Sportowych w Polsce

W kraju także możemy pochwalić się kilkoma rekordami. Nasi czołowi bukmacherzy publikują bowiem własne dane i zestawienie i to regularnie. Mają one zachęcić istniejących graczy do rozgrywki i przekonać, że osiągniecie wysokich wyników jest możliwe.

Największa odnotowana wygrana w naszym kraju padła u bukmachera STS. Nieujawniony z nazwiska gracz w 2020 roku obstawił kupon z kumulacją, typując wynik 16 wydarzeń Ligi Narodów i Ligę Mistrzów. Choć zakład z tak dużą ilością meczów nie jest prosty do przewidzenia, to jednak w końcu się udało. Fantastyczny kurs 79139.75:1 po odliczeniu opłat sprawił, że za kupon w wysokości 2 zł, wygrana wyniosła 1,39 miliona złotych.

A to nie koniec wielkich wygranych wśród typerów z Polski. W 2019 roku ten sam bukmacher ponownie został ograny na dużą kwotę. Tym razem inny gracz obstawił 25 meczów piłkarskich na jednym kuponie, między innymi z ligi włoskiej i angielskiej. Dało mu to 250 tysięcy złotych po obstawieniu zaledwie 3 złotych.

Jeszcze wyższe kwoty padły u bukmachera Fortuna. Obstawiający zdobył tam 3,9 miliona złotych, obstawiając cztery zwycięskie kupony. Jego inwestycja była tu nieco bardziej ryzykowna i wyniosła ponad 400 złotych, ale z pewnością opłaciło się. Do dziś, ta wygrana należy do najwyższych u polskich bukmacherów.

Na koniec warto jeszcze podać, że hazard w sporcie należy zawsze uprawiać rozsądnie. Choć te wysokie wygrane mogą rozpalać wyobraźnię, gracze powinni mieć świadomość, że nie zawsze da się wygrać. W tym celu zarówno kasyna, jak i bukmacherzy stosują mechanizmy mające zapobiegać uzależnieniom i zapewniać, że gra będzie przyjemna i fair dla każdego.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.