Nam karnych strzelać (wykorzystywać) nie kazano

Ciekawy pod względem dramaturgii mecz rozegrano 26 maja tego roku pomiędzy Polonią Łaziska Górne i rezerwami częstochowskiego Rakowa.

Zajmująca 6. miejsce w tabeli pierwszej grupy śląskiej IV ligi Polonia Łaziska Górne podejmowała u siebie  absolutnego lidera, czyli Raków II Częstochowa.

Mecz zakończył się wynikiem 0:3. Niby nic specjalnego, ale… Polonia w I połowie nie wykorzystała DWÓCH  rzutów karnych. Oba były podyktowane przy rezultacie 0:0.

– Mecz rozpoczął się od przewagi przyjezdnych, a w 8 minucie przed dużą szansą objęcia prowadzenia stanęli łaziszczanie, po tym jak arbiter odgwizdał rzut karny kiedy po kontrataku Polonii, jeden z przeciwników sfaulował w polu karnym, Dawida Hewlika. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Mateusz Mazurek, strzelił, ale bramkarzowi Rakowa udało się obronić to uderzenie – czytamy na stronie internetowej Polonii.

– (…) w polu karnym faulowany został Mateusz Mazurek i sędzia po raz drugi wskazał na „wapno”. Niestety kolejnej doskonałej okazji do strzelenia gola nie udało się wykorzystać Polonistom, bo futbolówka po silnym strzale Bartosza Szojdy, opieczętowała słupek bramki strzeżonej przez Kubika – opisuje drugą jedenastkę autor relacji.

Polonia Łaziska Górne – Raków II Częstochowa 0:3 (0:0)

bramki dla Rakowa II: Tylec – 69 min., Balboa – 71 min., Piątkowski – 90+2 min.

Żółte kartki: Górecki, Gersok, Mazurek ( Polonia ) oraz Danilczyk, Tylec ( Raków II )

Sędzia: Sławomir Kowalewski ( Bielsko-Biała )

Polonia Łaziska: Topór – Gersok, Nowara, Terbalyan, Załuski (71 Just), Hewlik, Mazurek, Szojda (79 Słupik), Wolny (46 Frey), Badura, Polczyk

Trener: Daniel Tukaj

Raków II Częstochowa: Kubik – Lenartowski, Michał Mizgała, Skibiński (46 Chiliński), Tylec (83 Brzęczek), Dzierbicki (70 Piątkowski), Danilczyk (70 Chłód), Budnicki, Balboa, Przemysław Mizgała (83 Januszewski), Ślęzak

Trener: Tomasz Kuźma

Polonia nie wykorzystała rzutów karnych:  8. min (obrona bramkarza) i 38. min (słupek).

***

Czytaj też:

Foto: Polonia Łaziska Górne

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.