Narew Choroszcz to nie tylko futbol. Sportowy power ratuje przyrodę

W minioną sobotę w samo południe, zawodnicy i trenerzy klubu Narew Choroszcz, wraz ze swoimi rodzinami spotkali się we wsi Pańki niedaleko Choroszczy. Informację portalowi Galaktyczny Futbol przekazał Mirosław Oleksiej.

Przedstawiciele występującego w podlaskiej klasie okręgowej klubu z Choroszczy odpowiedzieli na apel mieszkańca Paniek. Akcja sprzątania Narwiańskiego Parku Narodowego spotkała się z dużym odzewem, a o szczegółach opowie pan Mirosław.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Spotkanie było odzewem na pomysł Pana Piotra Macieja, mieszkańca Paniek, któremu nie jest obojętny widok zanieczyszczonej okolicy. Nazwa klubu zobowiązuje, dlatego zawodnicy Narwi Choroszcz, od przedszkolaka do seniora, zaangażowali swoje rodziny i wspólnie z trenerami ruszyli w plener aby zadbać o czystość Narwiańskiego Parku Narodowego i okolic rzeki Narew. Niedawne wydarzenia w Parku Biebrzańskim spotęgowały chęć zrobienia czegoś dla otaczającej ich przyrody.

Energia kumulowana przez ostatnie tygodnie pozwoliła w kilkadziesiąt minut posprzątać całkiem spory teren, a wielkie wory zapełniały się w mgnieniu oka niepotrzebnymi już nikomu produktami ludzkiej cywilizacji. Co najważniejsze, każdy z uczestników robił to z wielką ochotą i nieskrywanym entuzjazmem z własnego niewielkiego wkładu w czystość najbliższego sąsiedztwa. Trenerzy akademii oprócz zasad i podstaw futbolu przekazują młodym zawodnikom podstawowe wartości życia w społeczeństwie, a także szacunku do otaczającego ich świata. Znając zapał i pomysłowość trenerów, zawodników oraz pozytywnie zakręconych rodziców i przyjaciół klubu, wkrótce znowu zaprezentują swoją choroszczańską skuteczność, w kolejnej wspólnej akcji.

 

Cóż tu więcej dodać… Pozostaje przyklasnąć inicjatywie i mieć nadzieję, że będą kolejne. Brawo Narew Choroszcz.

Zdjęcia nadesłał Mirosław Oleksiej.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.