Nie tylko z pierwszych stron gazet. Kolejny zespół nie przystąpi do rozgrywek IV ligi w nadchodzącym sezonie

Zarząd Kaszubii Kościerzyna postanowił nie zgłaszać zespołu do rozgrywek IV ligi w sezonie 2021/2022

Zespół Kaszubii Kościerzyna w minionym rozgrywkach zajął 6. miejsce w tabeli rozgrywek IV ligi pomorskiej. W nadchodzącym sezonie nie zobaczymy tego zespołu w rywalizacji na piątym szczeblu rozgrywek w Polsce. Zarząd postanowił wycofać zespół, który nowy sezon rozpocznie na poziomie Klasy A.

Władze klubu swoją decyzję tłumaczą problemami finansowymi, o czym powiadomiły w komunikacie opublikowanym w mediach społecznościowych.

Komunikat Zarządu KS Kaszubia Kościerzyna

Zarząd Klubu Sportowego Kaszubia Kościerzyna z przykrością oświadcza, że drużyna seniorów nie przystąpi do rozgrywek piłki nożnej w IV Lidze Pomorskiej.

Nasza decyzja podyktowana jest dużo mniejszym dofinansowaniem uzyskanym z Miasta Kościerzyna. Klub Sportowy Kościerzyna wraz z Akademią w tym roku otrzymał 75 000 zł. Już w roku 2021 nasze dofinansowanie kształtowało się na poziomie tylko 150 000 zł.

W związku z wczorajszą Sesją Rady Miasta Kościerzna i jasnym stanowiskiem Burmistrza Miasta Kościerzyna – o braku zwiększenia środków na realizację zadań publicznych dla organizacji pożytku publicznego musimy podjąć powyższą decyzję.

W tym miejscu bardzo dziękujemy Naszym Sponsorom: tym, którzy są z nami od wielu lat oraz tym, którzy dołączyli do nas niedawno. Ostatnie dwa lata pokazały nam, że jest grupa osób i firm, która życzy nam dobrze. Liczymy, że pozostaniecie z nami na kolejne sezony i pomożecie nam odbudować Dumę Kaszub. Nasze miejsce jest w 3 lidze!

Mimo pomocy sponsorów nie jesteśmy w stanie przystąpić do IV ligi ze względu na koszty utrzymania zespołu oraz koszty przebiegu meczów i dojazdów na nie, a co za tym idzie, nie możemy pozwolić na nieustanne zadłużanie się Naszego Klubu.

Informujemy, że Klub Sportowy Kaszubia nie jest Klubem Miejskim, ale bez pomocy finansowej Miasta Kościerzyna nie jesteśmy w stanie utrzymać klubu występującego w IV klasie rozgrywkowej.

Bez pomocy ze środków samorządowych mieszkańcy Miasta Kościerzyna nie będą mogli realizować swoich pasji związanych z piłką nożną: jako kibice, zawodnicy, trenerzy. Nasz Klub Sportowy i Akademia Piłkarska Kaszubia Kościerzyna zrzesza ponad 350 osób!

Informujemy, że w sezonie 2022/2023 przystąpimy do rozgrywek pomorskiej A klasy. Taka sytuacja nie miała miejsca od sezonu 1987/1988, a więc 35 lat. Liczymy na Wasze wsparcie: Rodzice, Zwodnicy, Kibice, Sponsorzy, Sympatycy, Burmistrzu i Rado Miasta Kościerzyna.

Nadal z dumą będziemy reprezentować Miasto Kościerzyna. KASZUBIA nigdy nie zginie!

Zarząd Klubu Sportowego Kaszubia Kościerzyna


Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.