Niespodziewany kandydat na trenera Wisły Kraków

Pavol Stano, były piłkarz Korony Kielce jest jednym z kandydatów do objęcia posady trenera Wisły Kraków – informuje „Gazeta Krakowska”.

Kilka dni temu MKS Żilina przegrała w finale Pucharu Słowacji po dogrywce z mistrzem kraju Slovanem Bratysława 1:2. Być może był to ostatni mecz Żiliny z Pavolem Stano na ławce trenerskiej. W klubie tym Słowak pracował od stycznia ubiegłego roku.

Według informacji „Gazety Krakowskiej” Słowak jest kandydatem do objęcia posady trenera Wisły Kraków. Włodarze „Białej Gwiazdy” szukają nowego szkoleniowca po rozstaniu z Peterem Hyballą.

Stano świetnie zna polską ligę, gdyż przez kilka lat występował tu jako piłkarz. W latach 2010-2014 reprezentował Koronę Kielce, wcześniej grał w Polonii Bytom i Jagiellonii Białystok, z kolei później w Podbeskidziu Bielsko-Biała i Bruk-Becie Termalika Nieciecza. Zakończył karierę w 2017 roku i od razu poświęcił się pracy trenerskiej (najpierw w zespole Tatran Krasno nad Kysucou).

W lutym 2018 roku został w Niecieczy asystentem Jacka Zielińskiego, a następnie Marcina Kaczmarka. Po czym rozpoczął pracę w tym samym charakterze z zespołem rezerwowym Żiliny. W styczniu 2020 roku został pierwszym szkoleniowcem w tym klubie i w czterech meczach wiosny – do przerwania rozgrywek z powodu pandemii – zdobył 10 punktów. Stano został uznany przez słowacki dziennik „Sport” najlepszym trenerem rundy.

Źródło: Gazeta Krakowska’

Czytaj też:

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.