Nikt nie pęka przed Wieczystą. Punkt uratowany w piątej minucie doliczonego czasu gry (WIDEO)

W meczu na szczycie czwartej grupy III ligi Wieczysta Kraków i Stal Stalowa Wola podzieliły się punktami. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Jak informuje „Gazeta Krakowska”, na obie duże trybuny stadion w Stalowej Woli sprzedano wszystkie bilety. Pusty był sektor dla gości, a oficjalnie podana frekwencja to 3440 osób. Tak licznej widowni nie miał jeszcze żaden III-ligowy mecz w tym sezonie.

Stal rozpoczęła bardzo mocno, a goście doszli do głosu dopiero w dwudziestej minucie. Stworzyli dwie sytuacje, ale poza tym mieli ogromne problemy z konstruowaniem akcji.

To był mecz godnych siebie rywali, dla Wieczystej dużo, dużo bardziej wymagający niż ten z Orlętami tydzień wcześniej, gdy w roli trenera żółto-czarnych debiutował Wojciech Łobodziński. W Stalowej Woli jego piłkarzom trudniej było zdobywać teren, nie byli stanie skleić dłuższych akcji” – czytamy w relacji GK.

„Stalówka” objęła prowadzenie w 38. minucie po strzale głową 17- letniego Pikuły, dla którego był to pierwszy występ w tej rundzie.

Po zmianie stron Wieczysta wciąż nie potrafiła przejąć kontroli. Dopiero mniej więcej po godzinie gry zaczęła mieć coraz większą przewagę, lecz szansę na gola w 65 min. mieli gospodarze. Szuszkiewicz z 10 m uderzył nad poprzeczkę. Potem atakowali już podopieczni Łobodzińskiego, ale dopiero w piątej minucie doliczonego czasu gry zdołali wyrównać. Po kolejnym rzucie rożnym, wybitą za pole karne piłkę uderzył z ponad 20 metrów Hebel, trafiając do siatki.