Znicz nie został zgaszony w Polkowicach

W meczu 25. kolejki eWinner 2 Ligi. Górnik Polkowice przegrał u siebie ze Zniczem Pruszków 1:2.

Na sobotnie spotkanie ze Zniczem w składzie Górnika zabrakło pauzującego za żółte kartki Arkadiusza Piecha. Zastąpił go Mariusz Idzik. Podopieczni trenera Tomasza Grzegorczyka zmienili również ustawienie, zagrali czwórką z tyłu.

Pierwsze minuty należały do miejscowych. Polkowiczanie grali składnie a w 20 min. po strzale Mateusza Magdziaka, gości od starty gola uratował słupek. Wystarczyła jednak chwila nieuwagi w obronie. Damian Makuch sfaulował gracza Znicza we własnym polu karnym i arbiter wskazał na wapno. Na wysokości zadania stanął jednak golkiper miejscowych – Marcin Furtka, broniąc strzał Macieja Firleja. Była to już druga obroniona jedenastka „Furtiego” w tej rundzie. Niestety końcówka tej części należała do gości, którzy zdobyli 2 gole. Do bramki Górnika kolejno trafiali: Dawid Barnowski i Krzysztof Wingralek. Do przerwy było 2:0 dla Znicza.

W przerwie trener Tomasz Grzegorczyk dokonał 3-ch zmian. Na boisko weszli: Szymon Kiebzak, Filip Baranowski oraz Mateusz Piątkowski. Zmiany przyniosły oczekiwany efekt już w pierwszych minutach po przerwie. W 47 min. futbolówkę do własnej bramki posłał Dmytro Juchymowycz i zrobiło się 1:2. W końcówce piękny strzał Karola Fryzowicza, zmierzający w okienko wybronił Miłosz Mleczko. Zielono-Czarni starali się doprowadzić do wyrównania, niestety więcej bramek nie padło i mecz zakończył się wygraną gości 2:1.

Górnik Polkowice – Znicz Pruszków 1:2 (0:2)
Bramki: Dmytro Juchymowycz 47 (s) – Dawid Barnowski 41, Krzysztof Wingralek 44

Górnik: 1. Marcin Furtak – 25. Karol Fryzowicz, 14. Dawid Burka, 4. Jarosław Ratajczak (68, 33. Michał Czarny), 3. Mateusz Magdziak – 77. Jan Ciućka (75, 13. Sebastian Łysakowski), 35. Damian Makuch, 22. Klaudiusz Krasa, 30. Kamil Wacławczyk (46, 29. Filip Baranowski), 6. Rafał Karmelita (46, 7. Szymon Kiebzak) – 27. Mariusz Idzik (46, 37. Mateusz Piątkowski).

Znicz: 23. Miłosz Mleczko – 17. Dawid Barnowski, 21. Łukasz Bogusławski, 5. Krzysztof Wingralek, 3. Dmytro Juchymowycz, 11. Paweł Moskwik – 18. Shuma Nagamatsu (67, 13. Mateusz Cegiełka), 20. Jurij Tkaczuk (77, 30. Wiktor Nowak), 6. Krystian Pomorski – 7. Jakub Wójcicki, 9. Maciej Firlej (89, 19. Patryk Czarnowski).

żółte kartki: Krasa – Nagamatsu, Wójcicki, Juchymowycz.

sędziował: Mateusz Piszczelok (Katowice).

W 31. minucie Maciej Firlej (Znicz) nie wykorzystał rzutu karnego (Marcin Furtak obronił).

Relacja i zdjęcia: Jan Polkowski, rzecznik prasowy Górnika Polkowice