Niższe Ligi na Wyspach Brytyjskich. Polski bramkarz wypożyczony do trzeciej ligi szkockiej

Maciej Kevin Dąbrowski został wypożyczony do Dumbarton FC.

Dąbrowski jest zawodnikiem Hibernian FC, który występuje w szkockiej Premiership.

22-letni bramkarz został wypożyczony do Dumbarton FC, klubu rywalizującego na trzecim poziomie rozgrywek w Szkocji. W poprzednim sezonie nowy zespół polskiego golkipera uplasował się na sóstej pozycji w tabeli.

Maciej Kevin Dąbrowski karierę rozpoczynał w drużynach juniorskich Ostrovii Ostrów Wielkopolska i Lecha Poznań. Był również zawodnikiem Warty Międzychód.

W styczniu 2017 roku został wypożyczony przez „Kolejorza” do szkockiego Hibernian FC. Pół roku później Dąbrowski na zasadzie wolnego transferu został zawodnikiem klubu z Edynburga.

Młody golkiper występował w zespole U20 i drugiej drużynie Hibernian FC. Następnie był wypożyczany do klubów z niższych lig szkockich Civil Service, Cowdenbeath FC czy Berwick Rangers.

W obecnym sezonie Dąbrowski sześć razy znalazł się w kadrze meczowej pierwszego zespołu Hibernian FC.

Początek rozgrywek w szkockiej League One zaplanowano na 17 października. Dumbarton FC zmierzy się na wyjeździe z Forfar.

Źródło: własne, Dumbarton FC

Fot. Dumbarton FCMiejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.