Organizacje futbolowe w Anglii ogłosiły bojkot mediów społecznościowych. Skończmy z nienawiścią w sieci

Organizacje futbolowe w Anglii, na czele z Premier League oraz Angielską Federacją Piłkarską, ogłosiły bojkot mediów społecznościowych od 30 kwietnia do 3 maja. Cisza w sieci ma na celu zwrócenie uwagi na walkę z nienawiścią w Internecie.

W ostatnim czasie wielu piłkarzy stało się obiektami ataków na tle rasistowskim ze strony kibiców czy to swojej drużyny czy zespołów rywali. Hejt i szerzenie nienawiści w sieci jest ogromnym problemem, a pojedyncze próby przeciwstawienia się tej patologii, nie przynoszą skutków. Dlatego też wszystkie organizacje futbolowe w Anglii postanowiły zjednoczyć swoje siły i zapowiedziały całkowity bojkot mediów społecznościowych od 30 kwietnia od godziny 15:00 do 3 maja do godziny 23:59.

W tym okresie na profilach klubowych oraz stowrzyszeń nie pojawi się żaden wpis dotyczący aktualnych wydarzeń sportowych. Cisza medialna obowiązywać będzie na Facebooku, Instagramie i Twitterze.

Na stronie Angielskiej Federacji Piłkarskiej został opublikowany komunikat o następującej treści:

Bojkot pokazuje, że nasza piłka nożna łączy się, aby podkreślić, że firmy z mediów społecznościowych muszą zrobić więcej, aby wykorzenić nienawiść w Internecie, podkreślając jednocześnie znaczenie edukacji ludzi w ciągłej walce z dyskryminacją.

W naszym liście z lutego 2021 roku angielski futbol przedstawił swoje żądania wobec firm z mediów społecznościowych, wzywając je do filtrowania, blokowania i szybkiego usuwania obraźliwych postów, ulepszonego procesu weryfikacji i zapobiegania ponownej rejestracji, a także aktywnej pomocy organom ścigania w identyfikowaniu i ściganiu twórców obraźliwych treści. Chociaż poczyniono pewne postępy, to ponawiamy dziś te prośby, starając się powstrzymać nieustanny przepływ dyskryminujących komunikatów i ostrzegamy o rzeczywistych konsekwencjach dostawców nadużyć internetowych na wszystkich platformach. Samo bojkotowanie piłki nożnej nie wyeliminuje oczywiście plagi dyskryminacji online, ale pokaże, że futbol jest gotowy do podjąć dobrowolne i aktywne kroki w tej ciągłej walce.

***

Czytaj też:

Możesz wesprzeć działalność portalu Galaktyczny Futbol stawiając nam wirtualną kawkę. Szczegóły pod linkiem https://tiny.pl/r4k97 lub dokonując minimalnej choćby wpłaty na zrzutkę link TUTAJ

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.