Orzeł Straszyn zalicza zwycięski sparing

Orzeł Straszyn pokonał w meczu sparingowym Wisłę Długie Pole 4:1.

Orzeł Straszyn (A-klasa Gdańsk II) zmierzył się na wyjeździe w kolejnej grze kontrolnej z ligowym rywalem, Wisłą Długie Pole. Zespół Orła posiadał optyczną przewagę, której jednak do przerwy nie potrafił udokumentować. Zespoły na przerwę schodziły przy wyniku 1:1. W drugiej odsłonie gracze ze Straszyna poprawili celowniki i zdobyli trzy bramki.

Bardzo ciekawe spotkanie, aczkolwiek jednostronne ze wskazaniem na Orzełka. Niemniej bramkę straciliśmy jako pierwsi. Odpowiedzieliśmy bardzo szybko, bo już po pięciu minutach był wynik remisowy. Po przerwie pomimo dużej przewagi naszego zespołu, wynik długo nie ulegał zmianie. Ale z upływem kolejnych minut rywale coraz bardziej tracili siły. W efekcie strzeliliśmy trzy bramki w ostatnim kwadransie spotkania – mówi przedstawiciel Orła Straszyn.

Założeniem trenera przed sparingiem było przećwiczenie gry defensywnej z przesuwaniem oraz grę z kontry. Udawało się realizować plan do 70 minuty. Nagle zabrakło nam sił i w ciągu 15 min straciliśmy trzy bramki – podsumowuje mecz Wisła Długie Pole.

Wisła Długie Pole – Orzeł Straszyn 1:4 (1:1)

Skład Orła: Robert Herlik-Herlikiewicz, Piotr Patyna, Hubert Stein, Krzysztof Rogala, Damian Łupiński, Andrzej Kadylak, Mateusz Janicki, Radosław Haberka, Mikołaj Mielke, Michał Banasik, Grzegorz Czajka.

Rezerwowi: Rafał Zalewski, Mirosław Jurczyk

Bramka Wisła: Plichta

Bramki Orzeł: Mirosław Jurczyk (2), Michał Banasik, Mikołaj Mielke