Piotr Ożóg, selekcjoner reprezentacji Polski Niesłyszących po fazie grupowej ME: To nie jest nasz turniej

Reprezentacja Polski Niesłyszących mężczyzn przegrała wszystkie trzy spotkania w fazie grupowej rozgrywanych we włoskim Montesilvano mistrzostw Europy w futsalu. Krótkiego podsumowania, specjalnie dla Galaktycznego Futbolu, dokonał Piotr Ożóg, selekcjoner naszej kadry.

Polacy zaczęli turniej od wysokiej porażki z Danią 4:10. W drugim spotkaniu ulegli obrońcom tytułu Hiszpanom 0:6. W poniedziałek nasz zespół przegrał z Czechami 2:7 i zakończył rozgrywki grupy C na ostatnim miejscu. Reprezentacja Polski pozostaje jednak w Monteslivano, gdyż regulamin mistrzostw Europy jest tak skonstruowany, że drużyny, które uplasowały się na miejscach trzecim i czwartym w swoich grupach, stoczą walkę o lokaty 9-16.

Po meczu z Czechami, selekcjoner reprezentacji Polski Piotr Ożóg udzielił wypowiedzi Galaktycznemu Futbolowi.

– Cóż można powiedzieć po trzecim przegranym meczu w grupie. W kolejnym spotkaniu zmarnowaliśmy mnóstwo sytuacji podbramkowych. W pierwszej połowie mieliśmy aż cztery karne przedłużone i żadnego nie wykorzystaliśmy. To się na nas zemściło, a przeciwnik wykorzystał to co miał, niestety dla nas – powiedział trener.

– Niestety, nie jest to nasz turniej, bardzo źle w niego weszliśmy i teraz pozostaje nam jak najszybciej się pozbierać, bo jutro zaczyna się rywalizacja od „nowa” o miejsca 9-16. Zostały nam do rozegrania trzy mecze. Jutro jest „mały ćwierćfinał”, zwycięzcy zagrają o miejsca 9-12, a przegrani o miejsca 13-16. Czekamy na przeciwnika z grupy D – szkoleniowiec wyjaśnił co czeka jeszcze jego zespół.

– Musimy mentalnie się odbudować i najważniejsze to przełamać niemoc w ataku, bo sytuacje są i trzeba je zamieniać na gole. Jak zaczniemy strzelać to i zwycięstwo przyjdzie. Mam wielką nadzieję, że stanie się to już jutro! – podkreślił Piotr Ożóg.

Początek „małego ćwierćfinału” z udziałem Polaków jutro o godzinie 18. Link do transmisji TUTAJ

Wyniki i terminarz mistrzostw Europy Niesłyszących w futsalu w Montesilvano TUTAJ

Zachęcam do wsparcia Reprezentacja Polski Niesłyszących w Piłce Nożnej. Można to zrobić wpłacając symboliczną złotówkę na internetowej zrzutce.  ZRZUTKA (link)

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.